Aktualijos

Ugniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono

Gegužės 4-ąją, kaip ir kasmet, šalies ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien jiems skambės gražiausi žodžiai ir bus įteikiami apdovanojimai už nelengvą darbą ir kasdienį pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes. Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 4 tūkst. gaisrų, atliko beveik 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėjo 196 žmonių gyvybes, neretai rizikuodami ir savo gyvybėmis.

Šiomis dienomis šv. Florijono globotiniai dalyvaus šv. Mišiose už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimų narius, jie bus pagerbiami šventinėse rikiuotėse ir minėjimuose, o savo miestų ir miestelių gaisrinėse lauks apsilankant gyventojų, kuriems papasakos apie savo darbą, parodys naudojamą gaisrinę ir gelbėjimo techniką bei įrangą, paaiškins, kaip pasirūpinti namais, kad juose nekiltų gaisras.

Vilniaus ugniagesiai gelbėtojai gegužės 4 d., 6.00 val., ryto su gaisriniais automobiliais važiuos per miestą ir žadins  jo gyventojus, 9.00 val. jie dalyvaus šv. Mišiose Arkikatedroje Bazilikoje, po jų – šv. Florijono dienos minėjime Valdovų rūmuose. 12-15 val. jie su gaisrine technika lauks gyventojų Katedros aikštėje, prevenciniame renginyje „Budinti Lietuva”. Nuo 13.00 iki 17.00 val. vilniečiai ir miesto svečiai taip pat galės apsilankyti Atvirų durų dienoje ugniagesių komandose.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button