Aktualijos

Tikisi, kad siekiant išvengti milžiniškų eilių dėl ankstesnio skiepo, Vilniaus savivaldybė pasitelks registracijos sistemas

Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė sako, kad viena iš priežasčių, kodėl pirmadienio rytą prie skiepijimo centro „Litexpo“ susidarė milžiniškos eilės, yra tai, kad dalis piliečių, siekiančių pasiankstinti antrąją „Astra Zeneca“ dozę, į sostinę atvyko iš kitų miestų taip ir neatšaukę ankstesnės registracijos skiepui.

„Žmonės atvyksta ir iš kitų miestų ir atvyksta nenutraukę savo senosios registracijos kitame mieste ir perregistravimas užtrunka: kol jis pats išsiregistruoja, kol jį iš naujo įregistruoja. Tai eilių valdymui neprideda greičio“, – Eltai teigė V. Turauskytė.

„Kol jis neišsiregistravo iš savo miesto įstaigos, jo negalia užregistruoti naujam skiepui. Tai turi įtakos eilių susidarymui“, – akcentavo ji.

 

Todėl, teigė V. Turauskytė, tikimasi, kad miesto savivaldybė, ateityje kviesdama gyventojus į gyvąją eilę skiepui, tą darys galbūt jau pasitelkus ir kažkokią vidinę registravimo sistemą.

„Labai sudėtinga Vilniaus mieste nuspėti, kiek bus norinčių žmonių. Tad tikimės, kad jei ateityje darysime – tai darysime su savo vidine registracijos sistema. Tikimės, kad tokia sistema leis patiems žmonėms užsiregistruoti atvykti ir gauti antrąją dozę“, – sakė V. Turauskytė ir pažymėjo, kad dedamos visos pastangos, kad pirmadienį susidariusi gyva eilė kuo greičiau judėtų.

„Gyva eilė, kuri nori pasiankstinti skiepą, yra savotiškas iššūkis. Labai džiaugiamės, kad yra norinčių žmonių, tačiau tokio antplūdžio nesitikėjome. Pastiprinome visą komandą: tiek apsaugą, tiek daliname vandenį, tiek registratūroje. Tikimės, kad eilės greitu metu prasiskirstys ir visi norintys gaus skiepą“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja.

 

ELTA primena, kad Vilniaus savivaldybė pakvietė pirmadienį visus norinčius sostinės gyventojus be išankstinės registracijos pasiankstinti antrąją „Vaxzevria“ vakcinos dozę, jei nuo pirmojo skiepo jau praėjusios 4 savaitės. Savivaldybės teigimu, revakcinacijai skirta 3200 „Vaxzevria“ dozių.

Nacionalinė registracijos sistema kol kas nesudaro galimybių pasiankstinti skiepo.

Savivaldybė ragina gyventojus įvertinti savo galimybes stovėti eilėje

„Dėl neplanuoto itin didelio žmonių srauto – visų neturinčių registracijos prašome įvertinti galimybes stovėti eilėje. Taip pat siūlome šiandien jau nebevykti, jei planavote, arba vykite, kai eilė bus sumažėjus“, – feisbuke į gyventojus kreipėsi Vilniaus savivaldybė.

 

Savivaldybė taip pat informuoja, kad šiuo metu yra atskiriami srautai: žmonės su registracija laukia vienoje eilėje, o be registracijos – kitoje.

„Žmonėms eilėse operatyviai organizuojamas vandens tiekimas. Prašome kantrybės ir supratingumo – laukimas eilėje yra savanoriškas pasirinkimas. Atsiprašome už nepatogumus“, – taip pat rašoma feisbuko paskyroje.

Benas Brunalas (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button