Aktualijos

Testavimo rezultatai: apie 10 proc. sostinės pedagogų gavo teigiamus COVID-19 antikūnų testų atsakymus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro vadovė, mobilių punktų koordinatorė Guoda Ropaitė-Beigė teigia, kad iš 8 tūkst. Vilniaus mieste greitaisiais serologiniais testais išsityrusių ikimokyklinių, priešmokyklinių, pradinių bei specialiųjų mokyklų pedagogų maždaug 10 proc. gavo teigiamus testų atsakymus.

„Švietimo darbuotojai, kurie dirba ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo įstaigose ir specialiosiose mokyklose, jų yra Vilniaus mieste apie 10 tūkst. Vakar dienos duomenimis, ištestuotų šių švietimo darbuotojų buvo beveik 8 tūkst., t. y. 7953 ugdymo darbuotojai“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė G. Ropaitė-Beigė.

Mobilių punktų koordinatorės pateiktais duomenimis, apie 10 proc. pedagogams atliktų testų atsakymai buvo teigiami.

 

G. Ropaitės-Beigės teigimu, yra sudaryta galimybė profilaktiškai išsitirti dar 2000 pedagogų. Visgi, pasak jos, pedagogai, kuriems jau buvo patvirtinta COVID-19, nėra testuojami, todėl atliktų testų skaičius bus greičiausiai mažesnis.

„Dalis iš jų tikrai žinojo, kad jiems yra susiformavę antikūnai, kad jie tikrai sirgo COVID-19 liga, tai jie tiesiog nevyko atlikti to greitojo serologinio testo“, – sakė ji.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro vadovė džiaugėsi, kad pedagogai tyrėsi aktyviai.

 

„Apimtys yra nemažos, mes, leidus testavimą greitaisiais serologiniais testais, kasdien testuodavome apie 820 ugdymo įstaigų darbuotojų“, – sakė G. Ropaitė-Beigė.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button