Aktualijos

Teismas nestabdys Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo neleisti organizuoti mitingo

Vilniaus apygardos administracinis teismas, rugsėjo 2 d. gavęs pareiškėjo Raimondo Grinevičiaus skundą, nusprendė netaikyti reikalavimo užtikrinimo priemonių ir nestabdyti rugpjūčio 31 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo, iki ši byla bus baigta įsiteisėjusiu procesiniu sprendimu.

Šiuo sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo panaikintas ankstesnis sprendimas dėl rugsėjo 10 d. mitingo prie Seimo suderinimo.

Pareiškėjas taip pat prašo teismo panaikinti rugpjūčio 31 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą.

 

Teismo įsitikinimu, pareiškėjas, prašydamas sustabdyti sprendimo galiojimą, siekia, kad planuojamas renginys būtų laikomas suderintu ir galėtų vykti kaip numatyta rugsėjo 10 d. ir taip išspręsti ginčą iš esmės, nes taip iš esmės būtų patenkintas jo reikalavimas ir paneigtas sprendimas dar neišnagrinėjus bylos iš esmės. Todėl pareiškėjo prašomi atlikti veiksmai neatitinka reikalavimo užtikrinimo priemonių paskirties ir tikslo, prašomų taikyti reikalavimo priemonių taikymas neatitiktų šalių pusiausvyros ir proporcingumo, nes realiai atsakovės Vilniaus miesto savivaldybės interesai šiame ginče būtų paneigti dar iki bylos išnagrinėjimo. Pareiškėjo nurodomi nepatogumai (atlikti organizavimo veiksmai ir galbūt išlaidos) nėra vertintini kaip žala, kuri būtų neatitaisoma, t. y. pareiškėjas neįrodė, kad kiltų neatitaisoma žala, todėl prašymas taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones netenkintas.

Ginčytiname sprendime nurodyta, kad jis priimtas gavus Valstybės saugumo departamento riboto naudojimo informaciją apie galimas grėsmes valstybės ir visuomenės saugumui bei viešajai tvarkai. Kadangi skundžiami aktai priimti atsižvelgiant į VSD išvadą, pateiktą vykdant jo funkcijas, jis įtrauktinas kaip trečiasis suinteresuotas asmuo, jam siūloma pateikti atsiliepimą į skundą ir visą su ginču susijusią medžiagą. VSD įpareigotas kuo operatyviau, bet ne vėliau kaip per 14 dienų, išspręsti klausimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijai teiktos medžiagos išslaptinimo arba pateikti ją teismui neišslaptintą.

Kaip trečiasis asmuo šioje administracinėje byloje įtrauktas ir Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Jis taip pat įpareigotas pateikti atsiliepimą į skundą ir visą turimą su keliamu ginču susijusią medžiagą.

 

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
29 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
tomas
tomas
1 mėnesį

Karbauskio, Uspaskicho, Puteikio, Gražulio, Puidoko ir kitų politinių invalidų rinkėjų susirinkimas.

tomas
tomas
1 mėnesį

Aleliuja, tegu tie rubliniai valstybės išdavikai savo kaimuose mitinguoja.

Ddf
Ddf
1 mėnesį

Idomiai kaip skirsto valdzia zmones.

D. S.
D. S.
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ddf

Kas galetu pagalvot jog veiksmai turi pasekmes.

tomas
tomas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Ddf

O ko neskirstyti? yra idiotai ir yra žmonės.

Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį
Atsakinėti į  tomas

Yra zmones ir yra ji lindo, lindo, po manim palindo Tomas.

Cha cha cha
Cha cha cha
1 mėnesį

Fck vms

Paskutinį kartą redaguota 1 mėnesį (Cha cha cha)
Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį

Kas iš viso yra tos reikalavimo užtikrinimo priemonės, nes iš šio žodžių junginio prasmės neišeina suprasti (reikalavimo priemonių taikymas neatitiktų šalių pusiausvyros ir proporcingumo, eh?)

Toks jausmas, kad tyčia parašyta taip jog neturint teisinio išsilavinimo nebūtų įmanoma suprasti, ką teismas nori pasakyti.

Aha
Aha
1 mėnesį
Atsakinėti į  Nereikalingas

Lyg teismas savo nutartyse turetu derintis prie tu, kurie nesupranta 😂

Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Aha

Aha, lyg teismas, o tuo labiau žurnalistai, neturėtų būti suinteresuoti, kad jų sprendimus ar rašomus straipsnius suprastų auditorija. Teismai nedirba sau vakuume.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button