Aktualijos

Tarptautinei biologinės įvairovės dienai skirta šventė

Jau 16-ąjį kartą Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43, Vilnius) gegužės 20 d. bus švenčiama Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Šią dieną VU Botanikos sode organizuojamos ne tik paskaitos ar specializuotos ekskursijos, bet ir koncertai bei parodos.

Po 12 val. įvyksiančio šventės atidarymo lankytojai bus kviečiami į Lietuvos entomologų draugijos narių, VU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkų ir VU Botanikos sodo specialistų vedamas ekskursijas, Gamtos fotografijų klubo „Žaliasis skėtis“ parodos atidarymą, konkurso „Žalioji palangė“ laureatų apdovanojimus. Augintinius demonstruos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, veiks UAB „OrchidCare“ orchidėjų ir Sodo keramikos ir skulptūros galerijos B. Kelerienės kūrinių parodos, vilios muzika, žydinčios kolekcijos ir interaktyvios pramogos.

2017 m. Tarptautinės biologinės įvairovės dienos pagrindinis akcentas – biologinė įvairovė ir aplinkai saugus turizmas. Biologinė įvairovė, rūšių įvairovė ekosistemose dažnai lemia sėkmingą turizmo plėtrą. Turizmas gali tiek teigiamai, tiek neigiamai veikti regionų biologinę įvairovę. Gerai valdomas turizmo sektorius gali reikšmingai prisidėti mažinant grėsmes ir išlaikyti ar padidinti laukinės gamtos vertę ir įvairovę. VU Botanikos sode sudarytos sąlygos susipažinti tiek su Lietuvos, tiek su įvairių pasaulio kraštų augalijos įvairove, nuolat vykdamos edukacinės veiklos, atskleidžiančios augalijos reikšmę, jai kylančias grėsmes.

 

Tarptautinė biologinės įvairovės diena Lietuvoje minima nuo 2001 m. Kasmet visuomenė kviečiama atkreipti dėmesį į vieną iš biologinės įvairovės išsaugojimo aspektų – klimato pokyčių ar žemdirbystės įtaką, invazinių organizmų pavojų, specifinėms ekosistemoms kylančias grėsmes, miškų išsaugojimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button