Aktualijos

Sveikatos ekspertų taryba siūlo Vyriausybei drausti nemedicinines kaukes ir švelninti jų dėvėjimo lauke sąlygas

Sveikatos ekspertų taryba siūlo Vyriausybei leisti dėvėti tik medicinines kaukes bei respiratorius bei švelninti jų dėvėjimo lauke sąlygas.

„Mes, peržvelgę naujausią mokslinę literatūrą, rekomendacijas, taip pat įvertinę epidemiologinę situaciją Lietuvoje, manome, kad būtų galima peržiūrėti kaukių reglamentavimą Lietuvoje. (…) Siūlome tiesiog palikti formuluotę, kad kaukės turėtų būti dėvimos atvirose erdvėse tik tada, kai šalia, dviejų metrų atstumu, yra kitų asmenų“, – teigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas.

„Tai turėtų būti netaikoma šeimos nariams, giminaičiams, vaikams ir pan. Jeigu mes manome, kad nepavyksta išlaikyti dviejų metrų atstumo atviroje erdvėje, tada būtų naudojamos kaukės“, – pridūrė jis.

 

Ekspertas mano kad ši priemonė būtų pakankama, siekiant išvengti koronaviruso protrūkių.

Jis taip pat informavo, kad Ekspertų taryba siūlys Vyriausybei uždrausti nemedicininių kaukių dėvėjimą. M. Stankūno teigimu, ekspertų taryba siūlo, kad tai būtų nurodymas, o ne rekomendacija.

„Mes rekomenduojame, kad turėtų būti vis dėlto atsisakoma įvairių kitų veido pakaitalų t.y. įvairiausių skarelių, skydelių ir t.t. ir turėtų būti dėvimos medicininės kaukės arba respiratoriai“, – sakė ekspertas.

 

M. Stankūno teigimu, šie siūlymai bus svarstomi trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button