Aktualijos

Svarstoma įamžinti sušaudytų tarpukario Ministrų kabineto narius

Spalio 18 d. Seimo Laisvės kovų komisija, dalyvaujant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovams, svarstė sušaudytų, mirusių tremtyje, kalinimo vietose tarpukario Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto narių įamžinimo klausimą.

Skulptorius Jonas Jagėla supažindino su projektiniu siūlymu – ant grindinio išrašyti žuvusiųjų pavardes. Taip iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo būtų įamžinti represuoti ir sušaudyti 1918–1940 metų Vyriausybės Ministrų kabineto nariai.

Idėjos įgyvendinimui reikalingas Vilniaus miesto savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos sprendimas dėl vietos skyrimo ir skulptūrinės kompozicijos išraiškos. Iki šiol Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui buvo siūlyta tobulinti idėjos vizualinę išraišką ir ieškoti kitos alternatyvios vietos memorialinio ženklo įrengimui.

 

Po diskusijų, išsakytų posėdžių dalyvių nuomonių ir siūlymų Laisvės kovų komisija planuoja kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę, kad klausimas dėl sušaudytų, mirusių tremtyje, kalinimo vietose tarpukario Lietuvos Respublikos Ministrų kabineto narių įamžinimo būtų pakartotinai svarstomas, projekto autoriams parengus projekto maketą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button