Aktualijos

Socialiniams vaikų įgūdžiams formuoti – specialus projektas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė sostinės Baltupių mikrorajone įsikūrusiame vaikų dienos centre. Čia su vaikais, socialiniais darbuotojais ir vietos bendruomene sodino daržoves specialiai vaikų socialiniam lavinimui dovanotame šiltnamyje.

Socialinių įgūdžių stoka – didelė socialinės rizikos šeimų problema, einanti iš kartos į kartą. Tokiose šeimose auga beveik 19 tūkst. Lietuvos vaikų.

 

Prie Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungusios bendrovės „Palink“ projekto „Sodinčius“ dovanotas šiltnamis nuo šiol taps puikia galimybe vaikų socialiniams įgūdžiams stiprinti. Čia vaikai pažins augalus, mokysis jais rūpintis ir prižiūrėti, patys užsiaugins įvairių daržovių ir uogų, ugdys atsakomybę.

Dienos centro auklėtiniai kartu su Prezidente paskelbė simbolinį šiltnamio atidarymą ir pasodino jame pirmuosius augalus – braškių, žemuogių, pomidorų ir salotų daigus, prieskoninius augalus.

Tokių šiltnamių atsiras dar keliuose vaikų dienos centruose, bus organizuojamos pažintinės ekskursijos į ūkius ir edukacinės pamokos su žinomais virtuvės meistrais, kad vaikai išmoktų ir patys pasigaminti maisto.

 

Prezidentės teigimu, kiekvienas vaikas įgūdžius ir gyvenimo modelį atsineša iš tos aplinkos, kurioje auga. Todėl labai svarbu, kad nuo pat pirmųjų dienų vaikai būtų mokomi, kaip patiems pasirūpinti svarbiausiais ir būtiniausiais dalykais gyvenime. Nuo vaikystės diegiama atsakomybė, praktinės žinios tiesiogiai prisideda prie vaiko integracijos į visuomenę.

Šalies vadovė ragina ir visus šalies gyventojus sunkiau gyvenantiems žmonėms padėti ne tik labdara ar maisto produktais, bet ir įtraukiant juos į veiklas, galinčias išmokyti kitokio gyvenimo.

 

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslas – kovoti su smurtu, savižudybėmis ir priklausomybėmis, skatinti globą ir įsivaikinimą. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button