Aktualijos

Šiemet „Misija Sibiras’17“ Prezidentės laiškus veš į Irkutską

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Misijos Sibiras’17“ komanda, kuri Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17-ąją, išvyks į ekspediciją Irkutsko srityje.

Susitikimas įvyko Valstybės pažinimo centre, kuriame Prezidentė kartu su 2017 metų ekspedicijos komanda apžiūrėjo 2016 metų ekspedicijos fotografijų parodą. Ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas Sibiro žemėlapyje Prezidentei pristatė vietas, kuriose lankysis šių metų ekspedicija ir papasakojo apie planuojamą maršrutą. Susitikime su ekspedicijos dalyviais Prezidentė sakė:

„Politinių kalinių ir tremtinių drąsa, jų meilė Lietuvai gyva ir šių laikų jaunimo širdyse. Tai geriausias įrodymas, kad skaudi šalies istorija niekada nenugrims į užmarštį. Ekspedicijos dalyvių misija svarbi ne tik Sibiro platybėse, ji tęsiasi ir grįžus iš kelionės. Būtent čia, Lietuvoje, laukia ypatinga užduotis – dalytis su jaunąja karta įspūdžiais ir patirtimi iš lietuvių tremties vietų. Tai ypač reikalinga, kad istorija gyvuotų ne tik knygose, bet ir liudininkų pasakojimuose, atsiminimuose.“

 

„Misija Sibiras“ projektas prisijungė prie Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“, tad sugrįžus iš ekspedicijos pristatymus rengs ne tik mokyklose ir bendruomenėse, bet ir vaikų dienos centruose, tam, kad pilietiškumo idėjos pasklistų dar plačiau!

Šiemet 16-os žmonių komanda gyvosios istorijos ieškos Irkutsko srityje, kur Sovietų represijų buvo ištremta daugiau negu 12 000 lietuvių. Planuojama tvarkyti lietuvių kapines Nižneudinsko bei Tulūno rajonuose, kur komandos laukia daugiau negu 10 skirtingų kapinių, o tai reiškia nemažai žygių pėsčiomis. Per 2 savaites truksiančią ekspediciją taip pat bus stengiamasi susitikti su kuo daugiau lietuvių ar jų artimųjų, nes tai dažnai yra tikrasis gyvosios istorijos įrodymas – lietuviai noriai dalinasi prisiminimais ir visuomet smarkiai pagelbsti ekspedicijoms.

 

„Kiekviena ekspedicija yra unikali ir kasmet iš naujo turime suprasti, kodėl vykdyti šią misiją svarbu. Kiekvieni metai atneša ne vien naujų iššūkių, bet ir naujų formų augti pilietiškumui. Mūsų projektas metus skaičiuoja kiek kitaip – nuo vienos atrankos į ekspediciją pradžios iki kitos, o kiekvieni „Misija Sibiras“ metai yra galimybė atrasti ne vien dar vieną dalį istorijos, likusios Sibire, bet žengti ir naują žingsnį šiandieninės kartos istorijos kūrime. Mes saugome ne vien tai, kas buvo – mes formuojame ir šiandieninę istoriją, nes mūsų karta kažkada bus vieninteliai istorijos liudytojai, nepaisant to, ar patyrė tai patys, ar prisilietė prie tremties ekspedicijų metu“, – sako projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas.

„Misija Sibiras‘17“ ekspediciją išlydėti visi kviečiami liepos 17-ąją d.19 val. Vilniaus geležinkelio stotyje, Geležinkelių muziejaus kiemelyje (Geležinkelio g. 16, Vilnius). Kiekvienas atėjęs palinkėti sėkmės ekspedicijoje yra svarbus, nes istoriją kuriame kartu!

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button