Aktualijos

Šiandien visuomenė ir Vilniaus savivaldybė svarstys Reformatų skvero likimą

Šių metų birželį Vilniaus savivaldybė paviešino be konkurso parengtą Reformatų skvero atnaujinimo projektą, pagal kurį jau šią vasarą ketinta pradėti atnaujinimo darbus. Visuomenei ir architektūros specialistams išreiškus nepritarimą projektui, Vilniaus savivaldybė sutiko surengti viešą susitikimą su visuomene, kurio metu bus aptariami parengti planai ir galimi jo keitimai, atsižvelgiant į išsakytus komentarus.

Ketvirtadienį sostinės Reformatų skvere aktyvistų rengiamas vienos dienos Reformatų festivalis, skirtas diskusijoms apie Reformatų skvero ateitį ir siekiams įtraukti vilniečius dalyvauti priimant sprendimus dėl viešųjų erdvių. Daugelis akcijos iniciatorių sutinka, kad miesto skverus ir parkus tvarkyti reikia, tačiau, pasak jų, apmaudu, jog inicijuojant tvarkymą kaskart siekiama radikaliai ištrinti prieš tai buvusios architektūrinės epochos bruožus, užuot suteikus jiems naujų interpretacijų ir pritaikius dabartinių gyventojų poreikiams. Taip pat akcijos organizatoriai kelia klausimą, ar reikia iškirsti 95 iš 275 esamų medžių. Išsaugojimo vertos ir 9-ajame dešimtmetyje atsiradusios laiptuotos struktūros, kurių dabartiniame projekte nebelieka.

Festivalio metu visuomenė su Vilniaus savivaldybės atstovais diskutuos apie skvero ateitį, aptars parengto projekto atitikimą miestiečių poreikiams. Taip pat skvere vyks aktyvistų, meninės ir sportinės akcijos, koncertai ir kiti vyksmai. Festivalį atidarys muzikinė procesija, dienos metu vyks meninės akcijos. Vakare prasidės aktyvistų tarpusavio diskusijos su Vilniaus savivaldybės atstovais ir dabartinio projekto rengėjais. Po diskusijos prasidės vakaro muzikinė ir sporto programa.

 

Festivalis vyks nuo 12 val. iki 24 val., daugiau apie festivalį čia

Paulina Levickytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button