Koronaviruso (COVID-19) infekcijai plintant kai kuriuose šalies miestuose ir rajonuose, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kokių priemonių savivaldybės gali ir privalo imtis infekcijos plitimui stabdyti. Ministerija savivaldybių administracijoms išsiuntė raštą su rekomendacijomis dėl prevencijos priemonių atskiruose sektoriuose.

SAM primena, kad galiojantys teisės aktai įpareigoja savivaldybių administracijas vykdyti užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės valdymą. Tai reiškia, kad, atsižvelgdamos į epidemiologinę situaciją, jos gali savarankiškai inicijuoti ir įgyvendinti infekcijų kontrolės priemones, tokias kaip renginių ar kitų susibūrimų draudimai, ugdymo proceso perorganizavimas į nuotolinį ugdymą, žmonių skaičiaus (susibūrimų) ribojimai įmonėse, įstaigose, organizacijose ir viešose vietose ir kt.

Atsižvelgdama į tai, SAM parengė ir išsiuntinėjo savivaldybėms rekomendacijas dėl koronaviruso prevencijos priemonių atskiruose sektoriuose: darbovietėse, ugdymo ir gydymo įstaigose, prekybos, pramogų ir paslaugų teikimo vietose ir kitur.

Savivaldybėse, kuriose stebimas koronaviruso infekcijos plitimas visuomenėje, registruojami išplitę šios ligos protrūkiai, rekomenduojama atsisakyti masinių renginių, pereiti prie nuotolinio ugdymo, rekomenduoti nuotolinį darbą, riboti žmonių skaičių (susibūrimus) įmonėse, įstaigose, organizacijose ir viešose vietose, riboti lankymus savivaldybei pavaldžiose gydymo ir globos įstaigose.

Savivaldybės administracijos direktorius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) teikimu taip pat gali priimti sprendimus, ribojančius gyventojų keliones ir transporto priemonių judėjimą apkrėstoje teritorijoje ir išvykimą už jos ribų, sakoma SAM pranešime.

Savivaldybėse, kuriose fiksuojamas didelis sergamumas, turėtų būti vykdoma sustiprinta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimuose nustatytų būtinųjų sąlygų atskiriems sektoriams kontrolė.

Ministerija primena, kad nuolatinis epidemiologinės situacijos vertinimas, tinkamų prevencijos ir ekstremalios situacijos valdymo priemonių pasirinkimas yra itin svarbus situacijai kontroliuoti. Siekiant užtikrinti sklandų atsaką į infekcijos plitimą, būtinas nuolatinis savivaldybių administracijų ir SAM bei NVSC bendradarbiavimas.

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist