Aktualijos

SAM: keleivių pavežėjams rekomenduojama dezinfekuoti automobilius

Lietuvoje nustačius pirmąjį užsikrėtimo COVID-19 atvejį ir reaguojant į visuomenės baimes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė rekomendacijas, kaip elgtis pavežėjams, į kurių automobilius kasdien įsėda šimtai keleivių. 

Kadangi teikiant paslaugas keleiviams, grįžtantiems iš COVID-19 paveiktų teritorijų, galimas kontaktas su asmeniu, sergančiu užkrečiamąja liga, plintančia per orą su lašeliais, pavežėjams rekomenduojama pasirūpinti tinkama rankų higiena, t. y., dažnai plauti rankas vandeniu su muilu arba rankas valyti alkoholiniais tirpalais, geliais ar servetėlėmis.

Aplinkos valymui ir dezinfekavimui transporto priemonėse rekomenduojamos koronavirusą veikiančios medžiagos – 0,1% natrio hipochloritas (skiedimas santykiu 1:50, jei naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija yra 5%) arba 70% koncentracijos etanolis. 

 

Primename, kad, jei į gripą panašūs simptomai (kosulys, karščiavimas, dusulys ir kt.) pasireiškė žmonėms, nekeliavusiems į Kiniją, Šiaurės Italiją (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą ir neturėjus kontakto su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Tuo metu, jei į gripą panašūs simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją, Šiaurės Italiją (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, grįžus iš šių šalių, ar per dvi savaites po kontakto su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti skubios pagalbos telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

SAM REKOMENDACIJOS KELEIVIŲ PAVEŽĖJAMS

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button