Aktualijos

SAM: izoliuotis reikės tik atvykstantiems iš raudonos ar pilkos zonos šalių

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad pagal naują Europos Sąjungoje suderintą tvarką dėl kelionių saugantis koronaviruso izoliuotis Lietuvoje nuo pirmadienio reikės tik iš raudonosios ar pilkosios zonų atvykstantiems asmenims.

Anot ministro, nauja tvarka dėl Europos Tarybos nustatyto šalių žemėlapio suskirstant jas į žaliąją, geltonąją, raudonąją ir pilkąją zonas, įsigalios kartu su analogišku šalies savivaldybių žemėlapiu, tačiau kartu bus taikoma ir itin daug išimčių.

„Izoliavimo tvarka galios nuo pirmadienio (…). Lietuvai esant geltonojoje zonoje, izoliacija bus taikoma tik atvykstantiems iš raudonos arba pilkos zonos, tačiau nustatyta labai daug išimčių, kam tokia izoliacija nebus taikoma, tiems, kurie nepateks į išimtis, reikės atlikti testą, arba bus taikoma 10 dienų izoliacija“, – sakė A. Veryga.

Ministras tvirtina, kad izoliacija nebus taikoma darbuotojams, kurie dirba ypatingos svarbos darbus, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros, pasienio tarnybos darbuotojams, vykstantiems į komandiruotes, transporto paslaugų teikėjams, įskaitant krovininių automobilių vairuotojus. 

Taip pat reikalavimai izoliuotis nebus taikoma dėl kasdienių moksleivių ir studentų kelionių, ji negalios ir tiems, kurie keliaus dėl sveikatos priežiūros, būtinais šeimos ar verslo, darbo reikalais, diplomatams, tranzitu vykstantiems asmenims, jūreiviams, žurnalistams.


„Supaprastintai, iš esmės (izoliuotis turės – BNS) tik tie, kurie keliauja kokiu nors pramoginiu tikslu, t.y. turistai, pramoginiai keliautojai – jiems bus taikomi tam tikri apribojimai. Kiti, kurie turi kažkokius darbinius reikalus, izoliacija nebus taikoma“, – sakė jis.

Turistams ir visiems kitiems asmenims, kuriems netaikomos išimtys, izoliuotis taip pat nereikės, jei jie turės ne senesnį nei dviejų parų neigiamą koronaviruso testą, arba jei atliks testą jau Lietuvoje.

„Tačiau tai nereiškia, kad jie galės absoliučiai laisvai judėti visur, kur nori (…), tokiu atveju bus galima tiesiog laikytis tokio vadinamo darbas-namai režimo dešimt dienų, visur dėvėti kaukę ir vengti viešų susibūrimų. Jei asmuo vis tik nesutiks tokio testo atlikti, arba jo neatsiveš, bus taikomas izoliavimasis dešimčiai dienų“, – sakė ministras.

A. Veryga tvirtina, kad izoliacijos atveju darbdaviai raginami užtikrinti darbuotojų galimybes dirbti nuotoliniu būdu.

Izoliacijos vietą, ministro teigimu, dėl teisės aktuose numatytų priežasčių (visiems, atvykusiems dėl humanitarinių priežasčių, taip pat norintiems atlikti koronaviruso testą, vizitui pas medikus, pakeisti izoliacijos vietą, dalyvauti vestuvėse ir kt.) galima bus palikti prieš parą informavus Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, dėl artimo asmens laidotuvių informuoti galima ir prieš trumpesnį laiką.  

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button