Aktualijos

Ministras: tikėtina, kad nuo kovo pradžios bus leista atsiverti muziejams, galerijoms, bibliotekoms

Kultūros ministras Simonas Kairys teigia, kad tiek epidemiologinė situacija, tiek Vyriausybės nusiteikimas leidžia pagrįstai tikėtis, kad ateinantį trečiadienį bus priimtas sprendimas dėl dalies kultūros įstaigų atvėrimo nuo kovo 1 dienos. Ministro teigimu, pirmiausiai būtų leista atsiverti muziejams, galerijoms, bibliotekoms, taip pat planuojama leisti organizuoti renginius, kuriuos būtų galima stebėti neišlipant iš automobilio.

„Kas liečia kalbą apie muziejus, galerijas, renginius, kuriuos galima stebėti neišlipant iš automobilio, skaityklas, tai visi tie dalykai turi šansą būti atverti jau trečiadienio artimiausio Vyriausybės posėdžio sprendimu“, – „Žinių radijui“ teigė S. Kairys.

Ministras pripažįsta, kad muziejai šiuo metu sulaukia daugiausiai klausimų dėl galimybės užtikrinti lankytojų saugumą.

 

„Muziejai yra ta sritis, kuri daugiausiai dėmesio susilaukia. Šiandien susitiksime su muziejų taryba, penktadienį mano komandos atstovai susitiks jau su visų muziejų, kurie yra prižiūrimi Kultūros ministerijos, atstovais ir tiesiog kalbėsimės apie situaciją, kaip galima saugiai atsidaryti“, – sakė S. Kairys.

„Turime tikrai pasižiūrėti, ar kiekviename muziejuje yra kaukės, dezinfekcija ir kiti dalykai, tai tiesiog praktiniai susiderinimai prieš trečiadienio Vyriausybės posėdį“, – pridūrė jis.

S. Kairys teigia, kad karantino atlaisvinimus kultūros srityje planuojama įvesti nuo ateinančio mėnesio pradžios.

 

„Kadangi karantinas su visomis savo sąlygomis galioja šį mėnesį, tai turbūt kovo 1 d. ir bus ta data, kada tiesiog įsigalios jau naujos sąlygos“, – patikino jis.

Visgi ministras viliasi, kad numatomi atlaisvinimai kultūros srityje bus įgyvendinti užtikrinant saugumo reikalavimus ir nesukels epidemiologinės situacijos blogėjimo.

„Tai žingsnis po žingsnio bandome įrodyti, kad ir anksčiau tam tikromis sąlygomis ir tam tikras kultūros veiksmas galėtų prasidėti, ir aš linkęs žiūrėti optimistiškai, bet, be abejo, labai norėtųsi, kad ir ta pandemija negrįžtų trečia banga, ir pirmieji atlaisvinimai nesukeltų kažkokių neigiamų pasekmių“, – sakė jis.

 

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button