Aktualijos

Rekordinis tritonas Verkiuose

Šalia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos ir Verkių dvaro ansamblio parke esančios gamtinės skulptūros sulaukė ir agentūros „Factum“ dėmesio. Tritono skulptūra įrašyta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausia varliagyvio skulptūra. Varliagyvio skulptūra yra 13,2 m ilgio, 2,28 m aukščio, 3,2 m pločio. Skulptūros sukurtos iš šiaudų ir medienos tašų Žemės dienos proga skulptorių Kęstučio ir Vytauto Musteikių.

Šalia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos ir Verkių dvaro ansamblio atsiradusios gamtinės skulptūros pritraukia lankytojus, kurie noriai įsiamžina su jomis. Skulptūros skirtos atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas – klimato kaitą, aplinkos taršą ir buveinių naikinimą, kurios savo ruožtu daro neigiamą įtaką retoms ir saugomoms rūšims. Todėl pateikiame šiek tiek informacijos apie tritonus.

Tritonai – varliagyviai, kurie yra artimesni varlėms negu driežams. Todėl, kaip ir varlės, dalį laiko praleidžia vandenyje, o vėliau išlipa į sausumą. Kvėpuoja tritonai ne tik plaučiais, bet ir per odą, todėl sausumoje turi būti pakankamai drėgna. Dauginimuisi taip pat reikalingas vanduo. Taigi, tritonai yra priklausomi nuo vandens. Tritonų kūno temperatūra būna tokia pati kaip aplinkos, todėl žiemoja tose vietose, kur temperatūra yra teigiama (pvz. po nuvirtusiais medžiai). Kartais susiranda žiemojimo vietą ir namų rūsiuose, pamatuose.

 

Lietuvoje aptinkamos dvi tritonų rūšys: paprastasis ir skiauterėtasis tritonas. Skiauterėtasis tritonas yra didžiausias tarp Europoje sutinkamų tritonų – suaugėliai gali siekti 16 – 17 cm su uodega, bet dažniausiai būna 12 – 14 cm ilgio. Paprastasis tritonas – mažesnis – užauga iki 9 cm ilgio. Į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas skiauterėtasis tritonas

Įspėjame būti atsargiais – skulptūrų sutvirtinimui naudotos vinys ir viela, todėl gali pasitaikyti aštrių ir smailių dalių. Būkite atidūs ir prašome nejudinti, nelipti ar kitaip neniokoti skulptūrų! Lankytojai už savo ir savo artimųjų saugumą atsako patys.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button