Aktualijos

Ray Bartkus sostinės bažnyčioje pristatė „dvylikos apaštalų“ instaliaciją (nuotraukos)

Vilniaus Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje pristatyta išskirtinė meninė instaliacija. Menininkas Ray Bartkus sukūrė šviečiančią „dvylikos apaštalų“ instaliaciją.

Ray Bartkaus kūrinio pagrindinis elementas yra šviesa. Šviesa visada buvo viena įtaigiausių poveikio priemonių bažnyčiose (ir ne tik bažnyčiose, bet ir mečetėse, ar sinagogose). Žvakių, vitražų, ažūrų, šešėlių žaismų magija įmanoma tik šviesos dėka.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Autorius naudoja modernias technologijas: LED lemputes, elektroniką, laiko patikrintam efektui išgauti. Dviejų skirtingų vaizdų (šventojo ir žmogaus) dinamika vienoje plokštumoje, portretų pikseliavimas lempučių pagalba – tai šiuolaikine menine forma gvildenami amžini klausimai: kas yra žmogus, žmogiškumas; kas yra šventasis, šventumas?

12 apaštalų liudija šias dilemas. Ar apaštalai yra tik nepasiekiamos ikonos plazdenančios abstrakčiuose toliuose, ar juose atpažįstame ir labai žmogiškas charakteristikas?

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Esminiai būties klausimai perteikti šviesos pagalba, skatins žiūrovus nužvelgti savas žmogiškas gelmes ir pakelti žvilgsnius į idealą.


Ray Bartkaus  dovanota 12 apaštalų instaliacija „12 RAMių“ taps nuolatine Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios šiuolaikinio sakralinio meno ekspozicija.

Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button