Aktualijos

R. Šimašius: ministerijai leidus, nuo penktadienio Vilniuje bus skiepijami 35+ gyventojai

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad sostinei matant, jog nepavyks panaudoti viso kiekio gautų „AstraZeneca“ vakcinų, nuo penktadienio bus kviečiami skiepytis 35-erių ir vyresniųjų amžiaus grupė.

R. Šimašius sako, kad tam pritarė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ketvirtadienį merams pristatęs masinės vakcinacijos Lietuvoje planus.

„Tikrai galima konstatuoti, nors kviečiu visus registruotis, kad visos nebus išnaudotos, pagal dinamiką matome. Ministro bandžiau užklausti, ką daryti tokiu atveju – ar palikti vakcinas nepanaudotas, ar ankstinti revakcinacijos laiką, t.y. antros vakcinos laiką, ar leistis amžiaus kategorija žemyn“, – teigė jis.

 

„Nebuvo lengva atsakymą gauti, bet kadangi ir kiti merai tą patį klausimą  uždavinėjo, išgirdome, kad reikia žeminti amžiaus kategoriją, leistis žemyn. Tai mes nuo rytojaus ruošiamės tą ir padaryti, jei liks neišnaudotų vakcinų, t.y. šiandien dar kviečiame skiepytis tuos, kas virš 45 metų, jeigu liks vakcinų – nuo rytojaus kviesime virš 35 metų. Tai vis dar ne nuo 18, kaip kad didelėje dalyje savivaldybių“, – kalbėjo R. Šimašius.

Anot jo, Vilniaus savivaldybė šiuo metu turi virš 9 tūkst. laisvų „AstraZeneca“ vakcinų iš gautų 30 tūkst., kviečiami 45-erių ir vyresni gyventojai, taip pat bent 100 darbuotojų turinčios įmonės, bet jau dabar matyti, kad visų vakcinų iki savaitės pabaigos nepavyks panaudoti. 

Jis taip pat teigė, kad Vilniaus ligoninėse padėtis stabilizavosi, o „absoliuti dauguma“ sunkios būklės pacientų yra nepasiskiepiję, o ligoninėse COVID-19 pacientai jaunėja, nes jaunesni gyventojai dar nėra paskiepyti.

 

„Iš esmės visose savivaldybėse, kadangi nelabai nori žmonės „AstraZenecos“, o kai kur – ir kitų (…), de facto beveik visur žmonės, vyresni, nei 18 metų, yra kviečiami skiepytis „AstraZeneca“. Kai kur tai yra tyliai, kai kur – garsiai. Mes Vilniuje viską darome garsiai, galbūt dėl to ir linksniuojami esame“, – aiškino jis.

Sveikina SAM sprendimus dėl masinės vakcinacijos

R. Šimašius sako, jog „labai sveikina“ ministerijos iniciatyvą pereiti prie centralizuoto vakcinacijos valdymo, sakydamas, kad tai paliks mažiau galimybių interpretacijoms atskirose savivaldybėse.

„Ar tai yra masinė vakcinacija šiandien – turbūt dar ne, nes nėra to masiškumo. Bet kai matome, kad visa eilė savivaldybių labai aiškiai ir atvirai arba ne visai atvirai kviečia visus virš 18 metų skiepytis „AstraZeneca“, tai yra turbūt požymiai tos masinės vakcinacijos“, – tvirtino R. Šimašius. 

 

Anot jo, smarkiai skiriasi netgi gyventojų nuotaikos dėl vakcinavimosi viename Vilniaus regione, t.y. lyginant Vilnių bei Vilniaus ir Šalčininkų rajonus, kur stebimas didesnis gyventojų prašymas, todėl net ir įvedus centralizuotas taisykles „nėra logiška manyti, kad visur bus tas pats“.

R. Šimašius sako, jog skiepijimo tvarkoje nenorėtų „tarpinio varianto“ tarp centralizuotos aiškios sistemos ir viena kitai prieštaraujančių ministerijos rekomendacijų,  nes tuomet savivaldybės turės rinktis „tokią rekomendaciją, kuri yra logiškiausia“.

Baiminasi dėl registracijos sistemos pajėgumų

R. Šimašius taip pat teigiamai vertina tai, jog nuo gegužės 17-osios bus įvesta centralizuota vakcinavimo registracijos sistema, kurią dabar jau naudoja Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.

 

Jis sako, kad ši sistema jau patiria išbandymų ir neabejoja, kad nuo penktadienio leidus registruotis skiepams 35-erių ir vyresnius, ji vėl strigs.

„Ar ta sistema neužlūš – turbūt, ne man klausimas, nes mes, kai buvome paleidę 45+ registraciją, dėl srauto, dėl perkrovos kuriam laikui buvo užlūžę. Turbūt realybė yra ta, kad jei mes rytoj paleisime 35+ kategoriją – tai yra labai aktyvi bendruomene, elektroniškai raštinga – spėju, kad bus daug užsiregistravusių, iškart įspėju, kad galimi ir sutrikimai vienu ar kitu metu, bet mes kitos išeities neturime, kaip naudoti tokią sistemą, kokia Lietuvoje yra“, – sakė R. Šimašius.

Jis kvietė ministeriją tai vertinti kaip „tam tikras pratybas“ prieš paleidžiant ją visoje Lietuvoje.

 

Vis dėlto jis neatmetė, kad suskubus registruotis 45-erių ir vyresniems, „AstraZenecos“ atsargų iki ketvirtadienio gali ir nelikti, tuomet jaunesnės grupės vakcinacija taip pat būtų pavėlinta. 

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button