Aktualijos

R. Šimašius: kovojant su koronavirusu, neužtenka tikėti likimu, kad liga mus aplenks

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigia, kad savivaldybė, nusprendus laikinai uždaryti ugdymo įstaigas, imasi griežtų prevencinių priemonių, kurios yra būtinos, norint išvengti didelio koronaviruso protrūkio šalyje. Vilniaus meras taip pat patikino, kad už maisto pristatymą atsakingos įmonės sklandžiai veiks, o žmonėmis, kuriems nepavyksta užsisakyti maisto, pasirūpins savivaldybė.

„Žiūrint į ateitį noriu pasakyti, kad mes tikrai šį virusą įveiksime, bet tai neįvyks savaime. Tam reikalingi konkretūs žingsniai, nes fatališkai pasitikėti likimu, kad kažkaip mus aplenks, tai tikrai negalima, juo labiau žiūrint į neilgą kitų valstybių patirtį, kurias virusas palietė, labai aišku, kad yra du scenarijai“, – kalbėjo R. Šimašius.

„Jeigu imamasi labai aiškių priemonių, virusas pradedamas valdyti, jeigu ne – jis plinta greičiau, ir galimų mirčių skaičius skiriasi apie dešimt kartų tarp to, ar priemonės yra griežtos, ar ne“, – pridūrė jis.

 

R. Šimašius akcentavo, kad, žvelgiant į šiuos kitų šalių pavyzdžius, ir buvo priimtas sprendimas stabdyti viešus renginius, perkelti darbą distanciniu būdu ir t. t.

Vilniaus meras taip pat patvirtino, kad ketvirtadienį dėl plintančio koronaviruso buvo susitikęs su savivaldybei pavaldžių gydymo įstaigų vadovais.

„Šiandien buvau susitikęs ir su mūsų pavaldumo sveikatos įstaigų vadovais, aptarėme operatyvaus, efektyvaus valdymo priemonių paketą (…), kad gydytojai, kuriems tenka didžioji našta, jaustųsi saugūs“, – informavo jis.

 

Taip pat meras patikino susitikęs su maistą pristatančių įstaigų atstovais, kurie patikino, kad maisto pristatymas į namus vyks sklandžiai.

„Buvau susitikęs su maistą pristatančių įstaigų atstovais, vadovais, jeigu reikės kažkam karantinuotis ir daug kam reikės save karantinuoti arba gydytojų nurodymais karantinuoti. Galima užtikrinti, kad maisto pristatymas vyks sklandžiai per maisto pristatymo įstaigas, jeigu kažkam per ten nepavyksta (užsisakyti. – ELTA), tai mes jau vienaip ar kitaip tai užtikrinsim“, – tikino R. Šimašius.

Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis teigia, kad, svarstant dėl barų ir restoranų laikino veiklos sustabdymo, bus orientuojamasi į įstaigas, kurios talpina virš 100 žmonių.

 

„Dėl barų, restoranų čia atsiranda labai daug niuansų, kai mes turime kavinę su dviem staliukais, tai turbūt nebūtina rekomenduoti jai užsidaryti ir neteikti tų paslaugų, bet yra didelės kavinės, kurios turbūt prilygsta renginių erdvėms, ir ten gali būti daugiau nei 100 žmonių. Tai maždaug remiantis kitų šalių praktika, tai apie tą žmonių kiekį mes ir orientuosimės“, – kalbėjo miesto meras, pabrėždamas, kad kino teatro lankytojų skaičius taip pat apribotas iki 100 asmenų.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat ieškos sprendimų, kaip nuotoliniu būdu organizuoti kino festivalį „Kino pavasaris“.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius taip pat informavo apie gyventojų užklausoms sukurtą e. pašto adresą [email protected], kuriuo visuomenė gali teikti klausimus.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jurgis
Jurgis
1 metus

Geriausiai situaciją įvertino Šiaulių meras Visockas: daugiau žalos padarys ne virusas, o panika dėl viruso.

Mare
Mare
1 metus

CityBee nepamirskit padezoodoruot 🙂

Simona
Simona
1 metus
Atsakinėti į  Mare

CityBee yra privatus verslas, o ne savivaldybės įmonė, tad ir komentaras po šiuo straipsniu nelabai aišku kam skirtas.

Mare
Mare
1 metus
Atsakinėti į  Simona

Daug kas yra privatu. Jei ribojamos keliones lektuvais, tai miesto valdzios rupestis turi buti ir transporto priemoniu dalijimosi verslai. Bent komunikacija, jeigu jau taip patinka viesintis. Simona 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button