Aktualijos

Prof. K. Petrikonis: jei visi laikysis karantino ribojimų, tikėtina, situacija ligoninėse po 2-3 savaičių pagerės

Ekspertų teigimu, sveikatos priežiūros sistema pasiekė kritinę ribą, – jau yra ligoninių, kur dalis personalo „perdegė“ nuo koronavirusinių ligonių gausos. Trūksta ne tik medikų, bet ir tokiems ligoniams gydyti reikalingos aparatūros, palatose – lovų. Akivaizdu, kad pandemija plinta nevaldoma, užsikrėtusiųjų vis daugėja.

Nors ir kaip kažkam atrodo kritikuotini drastiški žmonių judėjimo, kontaktų apribojimai, tačiau be jų dabartinė bloga padėtis šalyje nesikeis į gera, tad nematoma, bet grėsminga liga visą visuomenę toliau vers gyventi jaučiant milžinišką nerimą. Juo labiau, kai jį jau patiria gydymo įstaigos, nuo lapkričio susiduriančios su nepakeliamais krūviais ir gerų prošvaisčių nematydamos. Tai pabrėžė kalbėdamas su ELTA Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius, šalies prezidento sudarytos ekspertų tarybos narys, prof. Kęstutis Petrikonis.

„Jeigu visi jaučia ir supranta, kad COVID-19 situacija grėsminga, jeigu patikės, kad būtina laikytis karantino ribojimų ir tai darys, tai po 2-3 savaičių galima laukti padėties pagerėjimo gydymo įstaigose. Tačiau tą laikotarpį ligoninės tikrai gyvens didelėje įtampoje.

Praėjusi savaitė kasdien rodė Lietuvoje didelius naujų užsikrėtimų skaičius, tik savaitgalio duomenimis, matoma nežymi stabilizacija. Tačiau mes nesame naivūs tikėti, kad šalyje vos per keliolika dienų COVID atvejų ženkliai sumažės. Pokytis sveikatos apsaugos sistemoje gal pasijus tik apie Naujuosius“, – sake Eltai prof. K. Petrikonis.

Šį pirmadienį paskelbtais oficialios statistikos duomenimis, Kaune praėjusią parą registruota 397 nauji COVID-19 atvejai, iš viso mieste jų nustatyta 10 627. Dabar koronaviruso infekcija serga 6 355 Kauno gyventojai, 4 190 – laikomi pasveikusiais. Deja, 96 užsikrėtusieji neišgyveno, dar 31 infekuotas kaunietis mirė nuo kitų ligų.


Per 14 pastarųjų dienų Kauno mieste registruota (pagal Lietuvos oficialiąją statistiką) 1391,3 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, – 22,56 proc. daugiau, lyginant su tuo, kas buvo tą pačią dieną prieš savaitę. Naujų užsikrėtimo atvejų padaugėjo ir Kauno rajone, kur šiuo metu serga 2 211 gyventojų. Patvirtintų COVID-19 atvejų šame rajone nustatyta 3460, pasveiko 1209 žmonės.

Pagal sergamumą sudarytame savivaldybių sąraše Kauno miestas (kaip skelbiama pirmadienį) yra dešimtas, Kauno rajonas – 14-as (1330,6 atv. – 100 tūkst. gyventojų). Vilniaus rajonas – 20-as, Klaipėdos rajonas – 23-as, Klaipėda – 24-a, Vilniaus miestas – 37-as (987,1 atv. – 100 tūkst. gyventojų).

Pirmuoju šiame sąraše įrašytas Alytus (2114,4 atv,), po jo – Panevėžys (2020,1 atv.) bei Jonavos rajono savivaldybė (1934,3 atv. – 100 tūkst. gyventojų).

Visose 60-yje Lietuvos savivaldybių praėjusią parą nustatyta 1919 naujų COVID-19 infekcijos atvejų, ir šiuo metu serga 54836 šalies gyventojai. Koronavirusas iki šiol pasiglemžė 825 žmonių gyvybes, dar 403 infekuoti Lietuvos gyventojai mirė dėl kitų priežasčių.

Birutė Mačienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button