Vienas didžiausių Lietuvoje privačių medicinos klinikų tinklų „InMedica“ pacientams pradėjo teikti mokamą greitųjų COVID-19 testų paslaugą bei šiuos testus taikyti savo klinikų darbuotojams. Pacientai greitaisiais testais gali išsitirti tinklui priklausančiose Vilniaus Lazdynų (Jonažolių g. 3) ir Kauno Šilainių (Baltų pr. 7A) klinikose.

Prioritetinė saugumo grandis – medikai

„Pastarosiomis dienomis sparčiai plintant koronavirusui privalome naudoti visas įmanomas apsaugos priemones. Suprasdami atsakomybę už savo darbuotojų ir pacientų saugumą ir siekdami suvaldyti viruso plitimą, gydytojus greitaisiais testais pradėjome tirti jau nuo balandžio 1 dienos. Pirmiausia testuojame medikus, kurie šiuo metu dirba ir turi kontaktą su pacientais“, – teigia medicinos tinklo „InMedica“ generalinė direktorė Laura Penikienė.

Pacientams greitojo COVID-19 testo mokamos paslaugos galimybė Vilniuje ir Kaune sudaryta nuo balandžio 3-osios. Testams atlikti pasirinktos geriausiai tokiems tyrimams pritaikytos „InMedica“ klinikos.

„Naujausi tyrimai rodo, kad nemažai daliai žmonių nepasireiškia jokie klinikiniai viruso simptomai arba jie serga lengva ligos forma, todėl būtina vykdyti kuo platesnę gydytojų ir pacientų patikrą. Greitieji testai yra skirti kokybiniam COVID-19 infekcijos antikūnų nustatymui žmogaus kraujyje ir parodo žmogus imuninę reakciją po kontakto su infekcija, bet ne patį infekuotumą ir tuo labiau neparodo, ar žmogus yra užkrečiantis, ar ne, tą gali parodyti kito pobūdžio – kiekybiniai (PGR) testai. Tačiau šiuo metu netgi nesant infekcijos požymių į kiekvieną asmenį turime žiūrėti kaip į potencialiai infekuotą, todėl visuomenės patikra su greitaisiais testais padės įvertinti, kokia dalis visuomenės jau kontaktavo su infekcija. Taigi imamės visų priemonių, galinčių padėti praplėsti medikų ir visuomenės patikros apimtis, kad geriau žinotume epidemiologinę COVID-19 situaciją šalyje“, – pažymi gydytojas genetikas prof. dr. Danielius Serapinas.

Testo rezultatas – jau po 15 minučių

Mokama testų paslauga gali pasinaudoti visi iš anksto telefonu ar internetu užsiregistravę pacientai, įskaitant ir tuos, kurie nėra kurios nors „InMedica“ tinklo įstaigų pacientų sąrašuose. Tyrimai atliekami atskiroje, su kitomis pacientų lankomomis patalpomis nesusisiekiančioje patalpoje.

Testuojamų asmenų vizitai planuojami su 10–15 minučių pertraukomis, skirtomis procedūrinio kabineto paviršių, durų rankenų valymui, dezinfekavimui, patalpos vėdinimui. Pasirūpinama, kad kiekvienas tiriamas pacientas dėvėtų medicininę vienkartinę veido kaukę, pamatuojama jo kūno temperatūra, o testui reikalingas kraujas imamas iš dezinfekuoto piršto.

Greitojo testo rezultato atsakymas pateikiamas praėjus 15 minučių po procedūros elektroniniu būdu arba atskiru raštišku dokumentu. Pacientai, prisiregistravę „InMedica“ klinikoje, testo atsakymą matys ir savo asmeninėje paskyroje. Atsiskaityti už testo atlikimą galima tik banko kortele.

Testas atliekamas tik nekarščiuojantiems pacientams

„Karščiuojančių asmenų šiais testais netiriame, kiekvienas pacientas apie šią sąlygą informuojamas registracijos metu. Nustačius teigiamą greitojo testo atsakymą, pacientui rekomenduojama nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl tolesnio ištyrimo ar gydymo“, – į papildomas saugumo sąlygas atkreipia dėmesį medicinos klinikų tinklo vadovė.

Jeigu pacientas karščiuoja ir jaučia koronavirusui būdingus požymius, tokius kaip pakilusi temperatūra, gerklės skausmas, kosėjimas, apsunkintas kvėpavimas, jis turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad gautų siuntimą, ir vykti į specializuotą karščiavimo kliniką, kurioje bus atliktas patvirtinamasis COVID-19 testas iš nosiaryklės PGR metodu pačiai viruso genetinei medžiagai nustatyti.

Numatyta, kad iš pradžių, kol paaiškės tokių tyrimų poreikis, greituosius testus atliks kelios „InMedica“ tinklo klinikos, vėliau testų atlikimo vietų skaičius gali būti plečiamas.

Tikslesniam rezultatui pasiekti – daugiau nei vienas tyrimas

Pasak gydytojo genetiko prof. dr. Danielio Serapino, greitojo COVID-19 nustatymo testas tiriant kraują parodo ankstyvosios arba vėlyvosios stadijos koronavirusinę infekciją kraujyje. Serologiniai tyrimai iš kraujo itin aktualūs tuomet, kai nuo susirgimo, kuris galėjo būti lengvas, praėjo daugiau kaip dvi savaitės, taip pat jie yra svarbūs tiriant asmenis, ypač medikus, kuriems ligos simptomai nepasireiškė.

Tarptautinėje mokslinių duomenų bazėje „UpToDate“ pabrėžiama, kad serologiniai antikūnų testai iš kraujo svarbūs tais COVID-19 įtarimo atvejais, kai asmuo turi arba turėjo peršalimo požymių, bet kiekybinis PGR testas iš nosiaryklės buvo neigiamas. Taip pat šis testas svarbus tada, kai nepakanka kriterijų, kad asmuo būtų nukreiptas į mobilųjį punktą atlikti PGR testui. Atlikti testą svarbu ir psichologine prasme, nes neturint galimybės atlikti jokio testo ir esant nežinomybei žmogui kyla stresas, kurio prevencija šiuo metu ypač būtina, nes padidintas streso lygis slopina imunitetą. Mokslininkų teigimu, jungiant PGR testą su serologiniais tyrimais gaunamas net 98,6 proc. tikslumas.

„InMedica“ klinikose naudojami greitieji testai yra skirti ištyrimui laboratorijoje ir sveikatos priežiūros vietose bei medicinos darbuotojų įvertinimui. Testų kūrimas ir gamyba yra patvirtinti ISO standartais, užtikrinančiais tyrimų kokybę.

Informacija parengta pagal įmonės pranešimą spaudai

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

49 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist