Aktualijos

Pristatyta Galimybių paso svetainė

Nuo gegužės 24 dienos tiek gauti, tiek patikrinti Galimybių pasą bus galima interneto puslapyje www.gpasas.lt

„Techniniai darbai baigti, taigi esame pasirengę Galimybių paso startui, o šimtai tūkstančių žmonių pirmadienį galės pradėti juo naudotis. Per rekordiškai trumpą laiką sukurta inovacija ne tik leis žmonėms gyventi laisviau, suteiks daugiau galimybių eiti į restoranus, teatrus ar koncertus, bet ir atvers nemažos dalies verslų duris“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Galimybių pasas leis teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, laisvalaikio pramogas, asmenines šventes, taip pat panaikins apribojimus apgyvendinimo įstaigoms bei leis grįžti į kontaktinį darbą.

 

Galimybių pasui gauti interneto puslapyje per elektroninius valdžios vartus reikės suvesti asmens autentifikavimo duomenis ir išsisaugoti gautą QR kodą telefone ar kompiuteryje arba jį išsispausdinti. Tikrinantiems šio dokumento galiojimą ir originalumą kartą prisijungus prie šio puslapio tereikės šį QR kodą nuskaityti telefonu ar planšete. 

Galimybių pasą galės gauti trys grupės žmonių: pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tiek pasiskiepijusiems, tiek persirgusiems Galimybių paso statusą (QR kodą) reikės atsinaujinti kas 7 dienas, testas galios 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.

Pagrindinis testavimo būdas Galimybių pasui gauti turėtų būti greitieji antigeno testai, kadangi jų rezultatų sulaukiama operatyviausiai.  COVID-19 testą bus galima atlikti savivaldybių mobiliuosiuose punktuose arba kitose savivaldybių nustatytose testavimosi vietose, pvz., specialiuose punktuose ir kitur. Ten atliekamas testas bus nemokamas. Taip pat gyventojai galės ir savo lėšomis pasidaryti testus privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

 

Planuojama, kad artimiausiu metu Galimybių paso lengvatomis galės naudotis ir antikūnų testo rezultatus turintys asmenys.  Asmenims iki 16 metų, norintiems naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis, pakaks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Ministerijos skaičiavimais, birželio pradžioje beveik 1,5 mln. gyventojų jau galės naudotis Galimybių pasu be testavimo. 

Galimybių pasas – E. sveikatos duomenų pagrindu

Registrų centro generalinio direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus teigimu, Galimybių pasas – dar vienas įrodymas, kaip gali būti naudojami E. sveikatos sistemoje esantys duomenys, ir taip kurti naudą visuomenei – šiuo atveju kovojant su COVID-19 pandemija.

 

„Kiekvieną dieną į E. sveikatos sistemą patenka milijonai elektroninių sveikatos dokumentų. Vienais atvejais sistema leidžia efektyviai organizuoti prioritetinį gyventojų vakcinavimo procesą, kitu atveju suteikia galimybę per maksimaliai trumpą laiką išrašyti kalio jodido tablečių receptus vilniečiams, trečiu atveju sukuria galimybę išplėsti vakcinavimo paslaugų ratą įtraukiant vaistines. Galimybių paso atveju per palyginti trumpą laiką sukurtas technologinis sprendimas padės suvaldyti epidemiologinę riziką ir leis visiems kaip įmanoma greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimą. Džiaugiuosi ir dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šio projekto, – tai įrodymas, kad veikdami išvien galime pasiekti proveržį ir puoselėti pažangios valstybės idėją“, – sako Registrų centro generalinis direktorius S. Urbanavičius.

Technologinį sprendimą sukūrė pasaulinė įmonė „Wix“

Galimybių paso technologinį sprendimą neatlygintino bendradarbiavimo pagrindais sukūrė Izraelio interneto svetainių kūrimo bendrovė „Wix“ kartu su Registrų centru. Daugiau kaip 200 mln. klientų visame pasaulyje turinti bendrovė Lietuvoje veikia nuo 2013 metų ir čia yra įgyvendinusi ne vieną socialinį projektą. 

„Pagalba ir naudos kūrimas vietos bendruomenei visuomet buvo mūsų identiteto dalis. Mes nuolat ieškome galimybių padėti: nuo technologinių sprendimų iki pagalbos savanorystės projektuose. Kurdami vietos organizacijoms, valdžios institucijoms ar privačiam verslui skirtus produktus pasitelkiame tiek žmogiškuosius, tiek ir technologinius savo išteklius. Mums rūpi bendruomenės, su kuriomis mes kartu gyvename“, – sako „Wix“ prezidentas Niras Zoharas. 

 

Prašoma būti kantriems

Patenkinti didelį skaičių kreipinių vienu metu – sudėtingas uždavinys bet kokiai sistemai ar interneto puslapiui, nes techninės galimybės yra ribotos.  Tad neatmestina, kad įdiegus Galimybių pasą gyventojai iš pradžių gali susidurti su laikinais nesklandumais. Be to, Galimybių paso technologiniam sprendimui reikalinga E. valdžios vartų autentifikavimo paslauga, kurios naudojimas, ypač masinės vakcinacijos laikotarpiu, yra išaugęs. Visų norinčiųjų gauti Galimybių pasą prašoma kantrybės, o nesant būtinybės turėti Galimybių pasą šiuo metu, patartina  apsilankyti puslapyje vėliau. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aivaras
Aivaras
24 dienas (-ų)

Tiek pasiskiepijusiems, tiek persirgusiems Galimybių paso statusą (QR kodą) reikės atsinaujinti kas 7 dienas, testas galios 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.? Kaip suprasti?

Toxis
Toxis
24 dienas (-ų)

Kaip su duomenu apsauga? Wixai, berods, surveillance kapitalizme sukasi kaip reikalas – ar nebus valdzhia sutaupius? Neatlygintinas suris dazhnai buna pelekautuose.

Nereikalingas
Nereikalingas
24 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Toxis

Yra teisės aktai, kurių privalo laikytis – GDPR ir kiti.

Toxis
Toxis
24 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Nereikalingas
  • Yip, kaip ir madeinvilnius ar visi kiti puslapiai – ash sutinku su visais slapukais, arba einu per dvylika puslapiu bandydamas sutapshnot “reject” kol paaiskeja, kad apachioj esanti “Apply” mygtuka patogiai uzhdengia praneshimas “you must agree…” – kazhkaip negirdejau apie GDPR’o suduota smugi adnetworkams… Girdejau apie to paties Izraelio kita firmeshka, kuri penetratino ir nusiurbe belekiek duomenu atvirose agregatoriu/pardavinetoju marketuose ir pardavineja ta info for the highest bidder… Ash stosiu su pencininkais i eile registru centre, nafyk vixams ar vilniaus savivldybei zhinot, kiek baru per savaite, neklausydamas daktaru bei sveikatos apsaugos ministerijos rekomendaciju ish tikro aplankau ash;)
Paskutinį kartą redaguota 24 dienas (-ų) (Toxis)
Zmogus
Zmogus
25 dienas (-ų)

Zombipasas galioja marse

Vilnietis
Vilnietis
25 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Zmogus

tu ir is Seimu marso pabegai? 😀

birutėė
birutėė
25 dienas (-ų)

O kaip su žmonėmis,kurie nesugeba naudotis internetu ar minimaliai,pensininkais?Žmonės ,kas darosi su mūsų valdžia???

erika
erika
25 dienas (-ų)
Atsakinėti į  birutėė

o tokiu dar yra? Aj jo Seimu marso dalyviai

Vudy
Vudy
25 dienas (-ų)
Atsakinėti į  birutėė

ta prasme? Tu cia rimtai? KAs darosi su musu valdziai???? Kitos salys dar sudetingiau technologiskai isprendzia tokias problemas. Is dalies jei nemoki naudotis internetu, kam tau restoranas ar koncertas???

Petras
Petras
25 dienas (-ų)
Atsakinėti į  birutėė

Registrų centro aptarnavimo padaliniuose gali atspausdinti. Reikės pateikti asmens dokumentą.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button