Aktualijos

Prie Vilniaus zoologijos sodo – netikėtas svečias

Prie „Zoopark” zoologijos sodo, esančio Vilniuje, Ogmios mieste, buvo rastas mažasis apuokas (lot. Asio otus). Praeiviai, kurie rado šį įspūdingą paukštį teigė galvoję, kad jis pabėgo iš sodo, todėl kreipėsi į darbuotojus. Tačiau paaiškėjo, kad tai – gamtoje gyvenantis apuokas.

Zoologijos sode trumpam apgyvendintas paukštis buvo apžiūrėtas specialistų, pamaitintas. Apuokui nebuvo lūžę sparnai, jis nesiskundė apetitu ir mielai ėdė visas jam siūlomas vaišes. Tam, kad netikėtas svečias galėtų toliau gyventi gamtoje, jam būtina sustiprėti, nes šiuo metu jis yra nusilpęs. „Zoopark” darbuotojai mažąjį apuoką atidavė į patikimas ornitologo Dariaus Musteikio rankas. Jis patikino, kad praėjus didiesiems žiemos šalčiams ir apuokui atgavus jėgas, jis bus paleistas atgal į Lietuvos miškus.

Mažieji apuokai dažniausiai įsikuria spygliuočių arba mišriuose, nedideliuose miškuose. Didžiąją apuoko maisto dalį sudaro peliniai graužikai, o kai jų pritrūksta – vabzdžiai. Šie paukščiai puikiai gana gerai prisitaiko prie besikeičiančios gyvenamosios aplinkos, todėl dažnai peri net ir žmonių lankomose vietose.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button