Aktualijos

Prezidentūra remia vakcinos sertifikatų idėją

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta teigia, kad Europos Komisijos idėja visoje Europos Sąjungoje nuo COVID-19 paskiepytiems ar pasveikusiems žmonėms išduoti sertifikatus yra prasminga.

„Europos Komisija kelia skiepų sertifikato idėją. Tai praminga idėja, nes tai galėtų užtikrinti informaciją ir jos apsikeitimą. Identifikuotų asmenis, kurie turi imunitetą ir yra paskiepyti ar galbūt persirgę. Tai leistų saugiau judėti tarp ES šalių sienų. Mes žinome, kad žmonių judėjimas ES yra viena iš pamatinių vertybių, ir to judėjimo yra tikrai daug“, – LRT radijui teigė prezidento patarėjas.

Anot jo, jeigu būtų susitarta bendrai ES lygiu, vakcinos sertifikatas turėtų būti skaitmeninis.

 

„(Vakcinų sertifikatas. – ELTA) taip pat prisidėtų kontroliuojant viruso plitimą. Tai turėtų būti vieningas sprendimas. Jeigu jis būtų veiksmingas, turėtų būti paremtas elektronine platforma“, – sakė S. Krėpšta.

G. Nausėda ketvirtadienį dalyvaus nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijoje, skirtoje aptarti vakcinacijos skatinimo klausimus. Kaip Eltai teigė Prezidentūra, EVT sesijoje planuojama diskutuoti apie vakcinos sertifikatų tvarką ir bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis dėl vakcinų tiekimo.

Kaip šią savaitę teigė Prezidentūra, G. Nausėda mano, kad Europos Sąjungos šalys turi sutarti dėl ambicingo tikslo – dar iki vasaros vidurio pasiekti kolektyvinį imunitetą nuo COVID-19.

 

Paulina Levickytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button