Aktualijos

Prezidentė prezidentūros parke pasodino šimtmečio ąžuoliuką

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kviesdama visus prisijungti prie pavasarinių aplinkos tvarkymo ir medžių sodinimo iniciatyvų, Prezidento rūmų parke pasodino ąžuoliuką valstybės atkūrimo šimtmečio garbei.

Jau rytoj visoje Lietuvoje prasideda aplinkos tvarkymo akcija „Darom“, o po savaitės – nacionalinė miško sodinimo šventė.

Nuotrauka: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija/R. Dačkus

Pasak Prezidentės, valstybės atkūrimo šimtmetį daugelis galėtume įprasminti prie savo namų, gimtosiose vietose pasodindami ąžuoliukų ir kitų medelių, kad  augdami jie mums primintų šiuos nepaprastus 2018-uosius, kai ypač dažnai kartojome žodį Nepriklausomybė. Sodinti medžius, paminint reikšmingas datas ir įvykius, yra sena Lietuvos tradicija.

 

Šalies vadovės pasodintas ąžuoliukas yra išdaigintas iš Biržų rajone Purviškių kaime augančio istorinio ąžuolo. Po juo knygnešių karaliumi vadintas Jurgis Bielinis slėpdavo lietuvišką spaudą. Šiemet sausį sukako 100 metų po garsiojo knygnešio mirties, kuri jį užklupo pakeliui į Vilnių, skubantį sužinoti apie pasirengimą atkurti valstybę.

Nuotrauka: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija/R. Dačkus

Knygnešystė, kaip pasipriešinimas Rusijos caro valdžios paskelbtam lietuviško žodžio draudimui, truko keturis dešimtmečius. Užsienyje atspausdintas lietuviškas knygas į Lietuvą gabeno apie trys tūkstančiai knygnešių. Jų veiklą, taip pat artinusią nepriklausomybę, UNESCO yra įvertinusi kaip unikalų, pasaulyje atitikmenų neturintį reiškinį.

Sodinant ąžuoliuką dalyvavo J. Bielinio proproanūkė, muzikos mokytoja ir chorvedė vilnietė Viktorija Silenkovaitė.

 

Prezidentūros parkas, kuriame bus galima pamatyti ir Prezidentės pasodintą šimtmečio ąžuoliuką, vėl bus atviras lankytojams nuo balandžio 28 dienos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dell
Dell
3 metus

daugiau neturi ka veikt.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button