Aktualijos

Premjerė: kol kas apie judėjimo tarp savivaldybių ribojimo atlaisvinimą intensyviai nediskutuojama

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad apie judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimą šiuo metu intensyviai nediskutuojama.

„Kol kas apie judėjimo atlaisvinimą labai intensyviai nediskutuojame, ir tam yra kelios priežastys: tiek ir bendra epidemiologinė situacija, kuri vis dar nėra tobula, ir tai, kad bandome su atskiromis savivaldybėmis, kuriose epidemiologinė situacija yra kur kas geresnė negu Lietuvos vidurkis ir gerėja, (susitarti – ELTA) dėl galimo atskiro režimo, kad tų savivaldybių viduje atlaisvinimų galėtų būti padaryta ir daugiau negu nacionaliniu mastu. Žinoma, mainais savivaldybėms įsipareigojant situaciją atidžiai kontroliuoti, testuoti, izoliuoti, nustatyti židinius ir taikyti kitas kontrolės priemones“, – spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.

„Kol kas sprendimai tuo klausimu nėra priimti, diskusijos vyksta. Jei pavyks tą schemą sudėlioti, tokiu atveju judėjimo apribojimų laisvinimas dargi reikštų ir papildomą riziką. (…) Principas turėtų išlikti kol kas bendras ir apie suvaržymų sumažinimą judėti turbūt mes jau kalbėsime kažkokiame vėlesniame etape“, – sakė premjerė.

 

I. ŠImonytė nurodė, kad kelios savivaldybės pagal epidemiologinę situaciją šiuo metu yra scenarijuje B.

„Kalbant apie savivaldybes, tai turbūt pagrindinis kelių savivaldybių skirtumas nuo visų likusių yra toks, kad tos kelios savivaldybės yra scenarijuje B pagal susirgimų skaičių, tai yra apie maždaug 100 atvejų 100 tūkst. žmonių per pastarąsias 14 dienų. Kada Lietuvos vidurkis yra 400, o dalis Lietuvos yra tarp 400–500, tai akivaizdu, kad nacionalinio karantino priemonės toje konkrečioje vietoje gali atrodyti šiek tiek ir per griežtos“, – teigė premjerė.

Jos teigimu, reikėtų užtikrinti tam tikrus administracinius sprendimus, kad padėtis tose savivaldybėse būtų kontroliuojama.

 

Karantinas Lietuvoje yra pratęstas iki vasario 28 dienos, taip pat galioja judėjimo tarp savivaldybių ribojimas.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button