Nuo šių metų pradžios specialiame Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) tinklalapyje pradėta viešai skelbti oficiali informacija apie svarbiausių maisto produktų kainas, taikomas didžiuosiuose prekybos tinkluose. Iki šiol svetainėje www.produktukainos.lt buvo viešinamos apibendrintos gaminių kainos, nenurodant konkretaus prekybos tinklo kainų, praneša ŽŪM.

Dabar skelbiamos penkių didžiausių prekybos tinklų „Maxima LT“, „Palink“ („Iki“), „Norfos mažmena“, „Rimi Lietuva“ ir „Lidl Lietuva“ 20-ies produktų kategorijų kainos ir jų pokyčiai. Tai – duonos ir grūdų produktų, mėsos, pieno gaminių, kiaušinių, aliejus ir riebalų, įvairių daržovių ir kt. kainos.

„Gyventojų išlaidos maistui sudaro nemažą dalį visų išlaidų, o daugiausia jo nuperkama penkių didžiausių prekybos tinklų parduotuvėse. Pradėjus skelbti pagrindinių maisto produktų kainas juose, pirkėjai turės kur kas aiškesnį vaizdą, kur kokios kainos yra“, – įsitikinęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Jau netrukus planuojama kas savaitę skelbti ne tik produktų krepšelio kainas skirtingose parduotuvėse, bet ir informaciją, kokia tos kainos dalis atitenka produkcijos gamintojams ir prekybininkams. Taip pat planuojama atnaujinti tinklalapio grafiką, padaryti jį labiau draugišką vartotojui.

Pagal patvirtintą metodiką prekybos tinklų parduotuvėse esančias kainas fiksuoja ir skelbia valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.

Statistikos departamento duomenimis, mėnesinis kainų pokytis, apskaičiuotas pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, 2018 m. lapkritį buvo -0,2 proc., o išankstinis gruodžio mėnesio įvertis – -0,5 proc. Praėjusį gruodį fiksuotas ir mažiausias metinis kainų pokytis. 

G. Surplys susitiks su prekybininkais dėl viešo kainų skelbimo.

ELTA primena, jog kainų prekybos tinkluose viešinimas yra viena 2018 m. lapkričio pabaigoje Vyriausybės pristatyto kainų mažinimo plano dalių. 

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas idėją prekybininkams internetiniame puslapyje skelbti produktų kainas vertino kritiškai.

„Jei didesni ar mažesni prekybininkai, konkurentai pradėtų teikti savo pirkimo ir pardavimo kainas, tai iš esmės pati valstybė tokiu instrumentu mažina konkurenciją, nes atskleidžia konkurentų kainas vieni kitiems“, – sakė jis.

Mindaugas Grinius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist