Aktualijos

Policija: matome riziką dėl nutekintų „CityBee“ klientų vairuotojų pažymėjimų

Policijos generalinio prokuroro pavaduotojas Arūnas Paulauskas teigia, kad kol kas per anksti prognozuoti, kada būtų galima tikėtis ikiteisminio tyrimo išvadų dėl nutekintų „CityBee“ vartotojų duomenų. A. Paulauskas akcentuoja, kad kol kas nėra jokios informacijos, jog nutekintais duomenimis būtų pasinaudota, visgi, pasak jo, rizika dėl nutekintų vairuotojų pažymėjimų duomenų panaudojimo egzistuoja.

„Tiriame ne vieną versiją, kad buvo įsilaužta, kad buvo galbūt palikta laisva prieiga. Yra ir daugiau versijų, kurių dėl ikiteisminio tyrimo negalėčiau dabar viešai apie jas kalbėti“, – Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje trečiadienį teigė A. Paulauskas.

Policijos generalinio prokuroro pavaduotojas taip pat pripažįsta, kad kol kas anksti prognozuoti terminus, kada būtų galima tikėtis tyrimo išvadų. Jo teigimu, tiriant „CityBee“ klientų duomenų nutekinimo aplinkybes yra bendradarbiaujama ir su užsienio partneriais.

 

„Esame pajungę ir užsienio partnerius, kreipėmės ir „Europolą“ pagalbos, padedant atskleisti šią nusikalstamą veiką. Tai turbūt šiandien tikrai būtų neatsakinga paminėti kažkokius terminus, kada bus vienos ar kitos išvados padarytos“, – sakė A. Paulauskas.

„Bet galiu patikinti, kad šiuo metu vykdomi intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai tiek viešo, tiek ir ne viešo pobūdžio. Kai bus vienokie ar kitokie rezultatai, tikrai apie juos informuosime“, – pridūrė jis.

A. Paulausko teigimu, į policiją šiuo metu kreipėsi 169 asmenys, kurie informavo, kad jų duomenys buvo pagrobti. Policijos generalinio prokuroro pavaduotojas pripažįsta, kad yra rizika, jog nutekintais „CityBee“ klientų duomenimis bus pasinaudota.

 

„Matome riziką, kad yra (nutekinti – ELTA) vairuotojo pažymėjimų tikrieji duomenys. Galbūt tai gali būti ir ne masinis reiškinys, bet yra tikimybė, kad gali būti suklastoti tam tikri vairuotojų pažymėjimai panaudojant visus tikruosius duomenis, tik įdedant kitas nuotraukas“, – atkreipė dėmesį jis.

Visgi generalinio prokuroro pavaduotojas tikina, kad kol kas policija neturi jokių duomenų, kad naudojantis paviešintais duomenimis būtų įvykdytos nusikalstamos veikos.

„Kol kas duomenų, kad būtų įvykdytos nusikalstamos veikos naudojantis tais duomenimis: kažkur įsilaužiant, kažkur pasisavinant lėšas ir pan., dar tokių duomenų neturime, bet reikia turbūt pripažinti faktą, kad tie duomenys išplitę plačiai, turbūt ne vienas šimtas kopijų tos bazės jau šiandien padaryta, ir tai yra negrįžtamas procesas“, – sakė jis.

 

Savo ruožtu Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje informavo, kad antradienį buvo pradėti dar du ikiteisminiai tyrimai dėl nutekintų pažinčių svetainės „DarniPora.lt“ ir buvusios lažybų bendrovės „Orakulas“ vartotojų duomenų.

ELTA primena, kad pastarąją savaitę paaiškėjo, jog kibernetiniai nusikaltėliai forume paskelbė apie 110 tūkst. Lietuvoje registruotų automobilių nuomos paslaugas teikiančios „CityBee“ klientų informaciją, Lietuvos kriminalinės policijos biuras pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų duomenų.

Tarp paviešintų duomenų buvo „CityBee“ klientų vardai, pavardės, asmens kodai, vairuotojų pažymėjimų numeriai ir jų galiojimo datos. Visgi teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska teigė, kad rizikos, kylančios nutekėjus dalies „CityBee“ klientų asmens duomenims, yra laikomos mažomis, todėl nukentėjusiems asmenims kol kas nesiūloma keisti banko kortelių ar vairuotojo pažymėjimo.

 

Kiek vėliau tame pačiame forume buvo paviešinta ir „DarniPora.lt“ pažinčių svetainės vartotojų duomenys, tai pat svetainės orakulas.lt, kurios valdymą vėliau perėmė „OlyBet“, vartotojų informacija. Taip pat buvo pranešta ir apie nutekintus neteisėtai veiklą vykdančios ir formaliai Lietuvoje blokuojamos piratinio turinio transliavimo svetainės „Filmai.in“ vartotojų duomenis.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
BEAA
BEAA
1 mėnesį

Policijos generalinio prokuroro pavaduotojas :DD jus rimtai? ir per visa straipsni tokia nesamone

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button