Aktualijos

Po „Fox News“ straipsnio – pasipiktinimo banga

Vyriausybės atstovai teigia susisiekę su JAV žurnaliste dėl televizijos „Fox News“ portale paskelbto straipsnio, kuriame skelbiama, kad trys didžiausi Lietuvos miestai pirmauja visoje Europoje pagal nužudymų rodiklį. 

Už įvaizdį atsakingas Vyriausybės atstovas Marius Gurskas teigė, kad pasirinkta statistikos intepretacija neatspindi realios situacijos. 

„Realiai žiūrint ir vertinant situaciją, nei Vilnius, nei Kaunas, nei Klaipėda tikrai nėra ir nepatektų į dešimtuką Europos miestų, kuriuose didžiausi nužudymų skaičiai ir jie būtų pavojingiausi“, – BNS ketvirtadienį sakė Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas M. Gurskas.

 

„Su žurnaliste teko pabendrauti, užklausėme, kokiu kampu norėta padaryti, galbūt jos buvo matymas palyginti JAV ir Europos situaciją ir parodyti, kad Europoje skaičiai nėra tokie dideli kaip JAV. Bet parinkus tokią antraštę ir taip sudėliojus, sakyčiau, kad tai yra selektyvu“, – teigė jis.

Pasak M. Gursko, valstybės institucijos turėtų svarstyti, kaip Lietuvos statistika pateikiama Jungtinėms Tautoms.

„Reikės kelti diskusiją, galbūt ir su kolegomis iš Užsienio reikalų ministerijos kalbėti apie tai, kaip tie duomenys yra pateikiami Jungtinėse Tautose, kai kuriuose biuruose“, – teigė Vyriausybės atstovas.

 

Tuo tarpu Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad ši informacija gali neigiamai paveikti turistų srautus, bet siūlo nusiraminti, įvertinti realybę ir pagalvoti, kaip tai galime pakeisti.

„Realybė tokia, kad nepaisant straipsnyje panaudotų neišsamių ir senų duomenų (nuo tada situacija labai pagerėjo), mes turime seną ir didelę problemą. Ta problema – tai žmogžudystės, kurių mes nematome ir nejaučiame viešose miestų erdvėse, bet kurios vis tiek atima gyvybes ir pasimato statistikoje – girtos žmogžudystės artimoje aplinkoje, namuose. Ir čia laikas visu aštrumu iškelti klausimą – ar valstietiška hipokritiška politika kovoti su bet kokiu alkoholiu viešumoje, net karštu vynu prie Kalėdų eglės, ir uždaryti alkoholizmą virtuvėse yra tai, kas iš tikrųjų problemą išspręs? Atsakym

ą aš žinau – ne, neišspręs. Šis apsimestinis šventeiviškumas problemą ne sprendžia, bet sukuria iliuziją, kad ji sprendžiama, todėl problema tik auga. Jei norime sumažinti žmogžudysčių skaičių ne tik viešose vietose, bet ir namuose, tam reikia imtis pagalbos, gydymo, socialinių programų, o ne draudimų ir apribojimų, kurie taip populiarūs pas mus“, – rašo Remigijus Šimašius savo Facebook paskyroje.

 

„Fox News“: Europos miestai yra kur kas saugesni už JAV miestus

„Fox News“ straipsnyje skelbiamas dešimtukas kruviniausių Europos miestų, teigiama, kad remiamasi Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro šiemet paskelbta ataskaita apie žmogžudysčių reitingus.

Straipsnyje rašoma, kad trečiąją vietą Europoje, pagal žmogžudystes, tenkančias 100 tūkst. gyventojų, užima Klaipėda. Antroje vietoje – Vilnius, o viršūnėje – Kaunas. 

„Fox News“ tekste taip pat teigiama, kad, remiantis žmogžudysčių statistika, Europos miestai yra kur kas saugesni už JAV miestus.

 

„Metodika truputį yra įdomi. Remiamasi vieno iš Jungtinių Tautų biuro ataskaita, bet jeigu panagrinėjus pačio raporto duomenis, tai ten irgi yra iš 103 miestų, kurie ten turėtų būt, kažkodėl yra tik 66 miestai, taip pat ten duomenys pateikti vienų miestų – už 2010 metus, kitų – 2013, 2016 metų, tai duomenys seni ir ne visas paveikslas Europos mastu yra“, – teigė Vyriausybės atstovas.

„Šituo atveju, manyčiau, yra problema tik su straipsnio autorės pasirinkimu, kaip interpretuoti tuos duomenis ir pasirinkti kampą“, – pridūrė jis.

M. Gurskas taip pat teigė, kad didesni Europos miestai, tokie kaip Londonas, turi kur kas didesnę žmogžudysčių statistiką, o detaliau apie Lietuvos duomenis galėtų atsakyti policija.

 

Lietuvos policija ketvirtadienį žiniasklaidai pristatys šalies nusikalstamumo statistiką, reaguojant į paskelbtą straipsnį.

„Duomenys yra 2016-2017 metų, dabar jie yra kitokie“, – BNS sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Lietuvos policija taip pat atkreipė dėmesį, kad didžioji dalis nužudymų Lietuvoje yra buitinio pobūdžio, tad viešose vietose žmonės tikrai gali jaustis saugiai.

Šaltinis: BNS, MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Praeivis
Praeivis
1 metus

There are three types of lies – lies, damn lies and statistics.

Marius
Marius
1 metus

😀 ir cia priejo Remigijus… dar karta apie valstietiska hipokritiska politika.
O pavyzdziui yra daug atsiliepimu apie vykstancius viesuosius renginius, muges, ivairiu miestu sventes, kai vis labiau zmones mato privalumus, kad buvo apribota prekyba svaigalais. Nebebaisu jau ir su bet kokio amziaus vaikais sudalyvauti, visi linksmesni ir atviresni, net tualetai be eiliu ir svarus. Gal nereikia gasdintis draudimais, jeigu tai tera reguliavimas.

Donatas
Donatas
1 metus

Ką reiškia “Realiai žiūrint ir vertinant situaciją”? Yra tokios disciplinos kaip statistika ir tai yra – objektyvi realybė. Šie skaičiavimai yra pateikiami Europos Sąjungai, ir tikiu yra daug maž vienodi visose ES šalyse. Pirmas žingsnis į priekį gali būti tik pripažinus objektyvią tiesą, o ne ją neigiant.

Tomas
Tomas
1 metus
Atsakinėti į  Donatas

Skirtingų miestų metai įvairiausi – nuo 2010 iki 2016, miestai ne visi, balkanų, rusijos iš vis nėra ir t.t. Tai kur tu čia matai objektyvumą (gi straipsniai turėtų atitikti dabartinę situaciją, ar ne?)

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button