Aktualijos

Plečiamos COVID-19 diagnostikos galimybės – testus jau atlieka ir Antakalnio poliklinika

Pacientai, norintys sužinoti ar serga COVID-19, tai padaryti galės greičiau. Nuo šiol COVID-19 testai atliekami ir Antakalnio poliklinikos laboratorijoje. Pacientus numatoma priimti tą pačią registracijos dieną, o rezultatus pranešti per 24 valandas.

„Iš savo pacientų dažnai girdime, kad užsiregistruoti į COVID-19 karštąją liniją darosi vis sudėtingiau, dėl to koronaviruso simptomus jaučiantys dažnai teiraujasi, ar galima atlikti COVID-19 tyrimą mūsų įstaigoje. Siekiant plėsti diagnostikos galimybes ir taip prisidėti prie pandemijos stabdymo, poliklinikoje įkūrėme laboratoriją, o nuo šiandien pacientams jau galime pasiūlyti platų COVID-19 diagnostikos paslaugų spektrą – PGR tyrimus bei antikūnų tyrimus“, – teigia Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas.

Bus galima nustatyti ir sergamumą gripu

PGR tyrimas leidžia nustatyt,i ar asmuo serga COVID-19 infekcija. Taip pat, esant poreikiui, iš to paties mėginio bus galima atlikti ir gripo testą, kas padės gydytojams diferencijuoti, kuria liga pacientas serga. „Ši galimybė iš tiesų labai reikalinga. COVID-19 ir sezoninio gripo simptomai labai panašūs, todėl tokio tyrimo atlikimas palengvins diagnostikos ir gydymo galimybes“, – teigia E. Navickas.

PGR tyrimo kaina Antakalnio poliklinikoje bus maždaug 30 proc. mažesnė nei vyraujančios rinkoje. Tyrimai poliklinikoje bus atliekami nuo gruodžio 21 dienos.

COVID-19 antikūnų testai

Antakalnio poliklinikoje taip pat jau atliekami ir COVID-19 antikūnų testai. Šie testai leidžia nustatyti. ar pacientas persirgo COVID-19 infekcija.


Serologinį antikūnų tyrimą rekomenduojama atlikti, jei PGR metodu buvo diagnozuota COVID-19, jei klientas mano, galėjo sirgti COVID-19 liga ar turėjo kontaktą su sergančiu šia liga; buvo neaiškios kilmės karščiavimas.

Visais šiais atvejais rekomenduojama atlikti serologinį tyrimą galimam organizmo imuniniam atsakui šiai ligai nustatyti. Rekomenduojama kreiptis tik praėjus saviizoliacijos laikotarpiui ir ne anksčiau kaip 3 savaitės po karščiavimo pabaigos arba gauto teigiamo COVID-19 PGR testo.

Tyrimas atliekamas imant kraujo mėginį iš venos.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button