Aktualijos

Paskutinę išankstinio balsavimo dieną Lukiškių aikštėje eilė susidarė prieš darbo pradžią

Paskutiniąją išankstinio balsavimo Seimo rinkimuose dieną sostinės Lukiškių aikštėje eilės nusidriekė dar prieš atsidarant rinkimų apylinkei – apie septintą ryto atėjusiems žmonėms tenka laukti apie valandą, atėjus vakare, eilėje stovėti gali prireikti dvigubai ilgiau. 

Lukiškių aikštėje dirbančios rinkimų komisijos narys Kęstutis Girdzijauskas pasakojo, kad balsuoti norinčių žmonės eilės susidaro prieš atsidarant ir baigiasi tik uždarius rinkimų apylinkę. 

„Žmonių yra visada, tik iki dvylikos yra mažiau (…) iki dvylikos eilės sudaro kažkur vieną valandą, o vakarinės eilės, jau ir dvi tris valandas“, – pasakojo K. Girdzijauskas. 

 

Jo teigimu, ryte daugiausiai balsuoja Vilniaus gyventojai, vakarop daugėja ir Vilniaus rajone bei kituose miestuose gyvenamąją vietą užregistravusių žmonių. 

„Tikriausiai žmonės po darbo, važiuodami namo, jie užsuka balsuoti ir padidėja kiekis ne Vilniaus gyventojų“, – kalbėjo rinkimų komisijos narys. 

Pasak jo, Lukiškių aikštėje per dieną prabalsuoja apie du tūkstančiai žmonių. Anksčiau rinkimuose stebėtoju buvęs vyras teigė, kad aktyvumas šių metų rinkimuose yra didžiausias iš jo matytų. 

 

„Šiemet yra labai didelis aktyvumas. Tikriausiai dėl COVID-19, nes žmonės eilėse nori stovėti lauke, o ne patalpose. Mes taip įsivaizduojam, kad dėl to, bet ir bendras susidomėjimas yra labai didelis“, – svarstė K. Girdzijauskas. 

Laukiantieji eilėse tiki rinkimų svarba 

Ketvirtadienio rytą prieš septintą valandą į Lukiškių aikštę atėjusios mama ir dukra odontologės Kristina ir Goda sakė balsuoti bandžiusios ir trečiadienį, tačiau apie 18 valandą nei vienoje iš jų aplankytų trijų vietų to nepavyko padaryti. 

„Dvi valandas prieš sakė nebestoti į eilę. Mes vakar apėjome tris vietas, nepatekome nei į vieną – čia atėjome, į savivaldybę ir į rajono savivaldybę“, – pasakojo 24-erių Goda. 

Su vyru ir dukra į rinkimus atėjusi Sigita sakė mananti, kad koronaviruso įtakota situacija gali sukelti dviprasmiškus rezultatus – tiek mobilizuoti, tiek atstumti rinkėjus. 

„Psichologinė būsena labai lemia žmonių balsavimus ir vieni užsidaro labai, o kiti kaip tik labai išeina į balsavimą. Toks ryžtas atsiranda. Labai mažai žmonių nereaguoja į tą koronavirusą“, – sakė ji. 

Apie valandą eilėje pralaukusi pensininkė Ona Bačiulienė džiaugėsi išankstinio balsavimo organizavimu ir žmonių aktyvumu.

„Žinot, man labai naujoviškai ir aš išsigandau, kad čia tiek daug žmonių, bet labai operatyviai viskas vyksta, labai greitai ir ta eilė visiškai nenusibosta. Slenki slenki ir žiūrėk jau vietoj. Aš sužavėta esu, taip gražiai, ramiai visi eina, su nuotaika“, – sakė anksčiau mokytoja dirbusi Ona. 

Išankstinis balsavimas per šiuos Seimo rinkimus vietoje įprastų dviejų dienų pailgintas iki keturių ir vyks iki ketvirtadienio vakaro. Balsavimas prasideda 7 val. ir trunka iki 20 valandos. Per pirmąsias dvi dienas savo valią pareiškė apie 1,5 proc. rinkėjų. 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. 

Autorius Margiris Meilutis

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button