Aktualijos

Pasipuošti nepametamais atšvaitais daugiavaikės šeimos kvies prie „Akropolio“

Nemokamai pasipuošti nepametamais atšvaitais Daugiavaikių šeimų asociacija „Mes“ vilniečius ir miesto svečius kvies savaitgaliais, prie prekybos centro „Akropolis“.

Prie viršutinių drabužių atšvaitai bus klijuojami, tad vaikai jų nepames, nepamirš pasiimti.

Kaip Eltai sakė šešerius metus socialinę saugumo keliuose akciją „Būk matomas“ rengiančios Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė Jurgita Pocienė, mintis vaikus aprūpinti klijuojamais, o ne prikabinamais atšvaitais jai kilo tada, kai patamsyje važiuodama atbuline eiga ji kieme vos nekliudė vieno iš savo vaikų. Namuose jis paliko atšvaitus ir tamsoje mama jo nepastebėjo.

 

„Vakarais gatvėse vaikai tiesiog nematomi. Nekalbu apie didžiuosius miestus – čia vaikai dėvi brangesnius viršutinius drabužius ir kuprines, kurie būna gatavai dekoruoti šviesą atspindinčiais elementais. Tikrasis problemos mastas pasimato išvykus į užmiesčius, kaimus. Ten ir šiaip atšvaitus nešioja ne visi, nekalbant apie vaikus. Karulius vaikai dažnai pameta, tad sutemus juos pastebėti būna labai sunku“, – sako J. Pocienė.

Trumpėjant dienoms kiekvieną savaitgalį Vilniaus „Akropolyje“ bus ne tik renkamos aukos akcijai „Būk matomas“ paremti, bet ir klijuojami atšvaitai tiesiai ant viršutinių drabužių: striukių, paltų, liemenių.

„Esame dėkingi prekybos ir pramogų centro vadovams, kad pritarė daugiavaikių šeimų iniciatyvai ir priglobė po savo sparnu. Tikiuosi, iniciatyva palies dar daugiau žmonių, bus uždėta dar daugiau atšvaitų, apsaugota dar daugiau pėsčiųjų“, – viliasi šešis vaikus auginanti Daugiavaikių šeimų asociacijos MES lyderė.

 

ELTA primena, kad akciją „Būk matomas“ sumanė ir nuo 2012 metų įgyvendina Daugiavaikių šeimų asociacija „Mes“. Akcijos savanoriai per 5 metus aplankė per 20 Lietuvos miestų bei miestelių, daugiau kaip 150 mokyklų, apklijavo atšvaitais mažiausiai 40 tūkst. mokinių viršutinių drabužių. Šiais metais planuojama aplankyti Jonavos, Vilniaus, Kauno, Joniškio ir Trakų mokyklas.

Mokyklose akcija vykdoma nemokamai. Įmonės bei privačios įstaigos taip pat gali pasikviesti akciją „Būk matomas“ į savo organizuojamą renginį ar šventę ir už iniciatyvai skiriamą paramą visus papuošti atšvaitais.

Ieva Urbonaitė-Vainienė (Eltos)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button