Aktualijos

Pasauliniame reitinge: Lietuva – 31-a, Estija – 10-a

Lietuva užima 31 vietą iš 165 šalių pasauliniame Darnaus vystymosi tikslų reitinge. Kaip skelbiama „Sustainable development report“ ataskaitoje, kurią cituoja tinklaraštis Euroblogas.lt, Lietuvą lenkia tokios šalys kaip Estija (10 vieta), Lenkija (15 vieta),  Latvija (22 vieta), bet nusileidžia JAV (32 vieta), Australija (35 vieta), Ukraina (36 vieta) ir Rusija (46 vieta).

Geriausiai darnaus vystymosi tikslus įgyvendinti sekasi Suomijai (1 vieta), Švedijai (2 vieta), Danijai (3 vieta) Vokietijai (4 vieta), Belgijai (5 vieta), Austrijai (6 vieta), Norvegijai (7 vieta), Prancūzijai (8 vieta), Slovėnijai (9 vieta) ir Estijai (10 vieta).

Reitinge 100 balų reiškia, kad darnaus vystymosi tikslus pavyko pilnai įgyvendinti. Lietuvos rezultatas siekia 76,70 balo, tai reiškia, kad pavyko įgyvendinti maždaug tris ketvirtadalius visų tikslų. Geriausią rezultatą pasiekusios Suomijos balas – 85,90.

 

Blogiausia situacija yra Centrinės Afrikos Respublikoje, Pietų Sudane, Čade, Somalyje, Liberijoje, Nigerijoje ir Madagaskare.

Septyniolika darnaus vystymosi tikslų apima tokias sritis kaip nulinį skurdą ir badą, gerą sveikatą, kokybišką išsilavinimą, lyčių lygybę, švarų vandenį ir kt.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gintė
Gintė
1 mėnesį

Vienintelis kriterijus, pagal kurį Lietuvos rodikliai krenta, yra oro tarša.
P.S. reikėtų įvardinti visus 14 darnaus vystymosi tikslus

Hmm
Hmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  Gintė

Lyčių lygybės indeksas šoko per keliasdešimt vietų, su dabartinės vyriausybės suformavimu:] nežinau tik ar būtent čia jis skaičiuojamas… prie skvernelio valdžios organuose buvo lygiai viena moteris:]

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button