Aktualijos

Pasaulinę sveikatos dieną – Vilniaus mero padėkos sostinės medikams

Pasaulinę sveikatos dieną Vilniaus meras Remigijus Šimašius miesto Rotušėje Auksinės širdies simboliu apdovanojo sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus, padėkodamas jiems už kilnų ir ypač svarbų darbą. Ceremoniją, kurios metu meras apdovanoja labiausiai nusipelniusius medicinos darbuotojus, savivaldybė rengia jau vienuoliktus metus.

„Jūsų darbas ypatingas – žmones Jūs  pagydote ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai padrąsinate. Ir, svarbiausia, tai darote iš visos širdies, nors sprendimus priimti tenka vadovaujantis protu. Protas ir širdis turi dirba kartu“, –  sakė sostinės meras.

 

Meras pasidžiaugė, kad atviras ir greitas Vilnius lyderis Lietuvoje, išrašydamas poliklinikos bei ligoninės elektroninius receptus, taip pat vilniečiai medikai jų išrašymą patobulino – padarė paprastesniu ir efektyvesniu. Vien tik Vilniaus Centro poliklinika per mėnesį išrašo daugiau kaip 3 tūkst. tokių receptų, o tai sudaro apie du trečdalius visoje Lietuvoje išrašomų e. receptų. Elektroninių receptų sistemą jau įsidiegę ir 100 proc. ją naudoja sostinės Karoliniškių, Centro, Šeškinės poliklinikos ir Vilniaus miesto klinikinė ligoninė.

Planuojama, kad jau iki šių metų pabaigos pagrindinės, didžiausios miesto poliklinikos receptus išrašinės tik elektroniniu būdu.

Taip pat Vilniuje skiriamas didelis dėmesys savižudybių prevencijai, planuojama plėsti slaugos namuose paslaugas, kurių itin reikia sostinės gyventojams.

 

„Jūs dirbate sunkiai, įstaigos gydytojai nuolat tobulinasi, diegiami nauji gydymo metodai, perkama nauja moderni gydymo įranga – dėkoju už Jūsų pastangas ir už Jūsų darbą – tik visų mūsų bendromis pastangomis galime kurti sveikesnę visuomenę“, – sakė R. Šimašius.

Kandidatus apdovanoti Auksinės širdies simboliu ir padėkoms  kasmet siūlo sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojai, Vilniaus medicinos draugija, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamentas – apdovanojimo Auksinės širdies simboliu komitetas.

 

Auksinės mediko širdies simboliu apdovanoti:

2016 metų gydytoja –  Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės gydytoja  Živilė Juškienė;

2016 metų administratorė – Centro poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Audronė Juodaitė Račkauskienė;

 

2016 metų gydytojas – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas Andrius Ruzgys;

2016 metų gydytoja odontologė – Antakalnio poliklinikos gydytoja odontologė Irena Orlovska Ravoitienė;

2016 metų slaugytoja – Lazdynų poliklinikos slaugytoja Olga Mamončik;

 

2016 metų slaugytoja – Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų slaugytoja Irena Vasilevskaja;

2016 metų akušerė – Vilniaus miesto klinikinės ligoninės buvusi ilgametė darbuotoja akušerė Birutė Jakutienė;

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button