Aktualijos

Pasaulinė hemofilijos diena: įspūdinga ledo skulptūra Lukiškių aikštėje ir raudonai apšviesti tiltai

Šeštadienį pasaulyje jau 31 kartą minint hemofilijos dieną, Lukiškių aikštėje vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę išvysti „Ledo meistrų“ kuriamą įspūdingo dydžio – net trijų metrų aukščio kraujo lašą primenančią ledo skulptūrą, o aikštėje esantis fontanas bus nušviestas raudona spalva, sakoma pranešime.

Prie hemofilijos dienos minėjimo prisijungs ir Vilniaus miesto savivaldybė bei mieste esančius tiltus nušviesiantis „Vilniaus apšvietimas“. Taip mieste simboliškai bus priminta apie ligą, kuria sergančio žmogaus kraujas kreša labai lėtai arba išvis nekreša.

Nors ši kraujo liga laikoma reta, specialistai vienbalsiai tvirtina, kad dabar, kai pasaulis susiduria su pandemijos iššūkiais, apie ją reikėtų kalbėti ne tik dažniau, tačiau ir sugriauti su hemofilija susijusius mitus.

 

Šiemet minimos simboliškos dienos tema yra „Prisitaikymas prie pokyčių: priežiūros palaikymas naujame pasaulyje“. Šiuo renginiu organizatoriai siekia suburti visus kraujo ligomis sergančius žmones ir jų artimuosius į bendruomenę bei kartu skleisti informaciją apie kraujo ligas, kurioms nauju iššūkiu tapo ir koronaviruso pandemija.

„COVID-19 žmonėms, kurie serga kraujo ligomis, gyvenimą pavertė dar labiau kupinu iššūkiu. Tačiau mes negalime nustoti siekti gydymo visiems. Pasaulinė hemofilijos diena yra platforma parodyti pasauliui, kad mūsų bendruomenė yra atspari ir mes įveiksime šiuos naujus iššūkius taip pat, kaip ir įveikėme visus iššūkius praeityje“, – sakė Pasaulio hemofilijos federacijos prezidentas Cesaris Garrido. 

Beveik trijų metrų aukščio ir 1200 kg sveriančią ledo skulptūrą Vilniaus gyventojai ir svečiai galės išvysti šeštadienį nuo 16 val. Apie 20.30 val. pagrindiniai Vilniaus tiltai nušvis raudonai, o Lukiškių aikštės fontano raudonos srovės simbolizuos hemofilijos ligą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button