Oro sąlygos

Vilnių skalauja liūtis (atnaujinta)

Panašu, jog sinoptikai neapsiriko ir žadėta liūtis kaip reikiant nuprausė sostinės gatves. Kol kas nepranešta apie patvinusias gatves ar užlietus namus.

„Dėl besitęsiančios liūties Vilniuje šiuo metu sudėtingiau pravažiuojamos T. Narbuto, Geležinio Vilko g. po Savanorių pr. žiedu. Eismas šiek tiek sulėtėjęs, tačiau vyksta, viešasis transportas taip pat juda kaip įprastai“, – praneša SĮ „Susisiekimo paslaugos“.

Atnaujinta 09:09 val. Grinda kontroliuoja situaciją ir prie T. Narbuto g. žemumos, ir Geležinio Vilko g. po Savanorių pr. (Tūkstantmečio g.) žiedu – nuo nešmenų valomos lietaus surinkimo grotelės, esant būtinybei, eismas bus nukreiptas saugiais maršrutais.

 

Atnaujinta 10:15 val. Kirtimų g. dėl žemumoje besikaupiančio vandens eismas nukreipiamas per Fermentų g. žiedą.

Gali iškristi daugiau nei pusės rugpjūčio mėnesio normos

Kai kurių meteorologijos tarnybų vertinimu, šiandien sostinėje gali iškristi iki 30 mm kritulių, kitos skaičiuoja, kad toks kritulių kiekis iškris vos per kelias valandas.

„Prireiks ne tik lietaus striukių, skėčių, bet ir guminių batų. Šiandien bus lietingiausia savaitės diena, per Lietuvą praslinks besiformuojantis ciklonas. Smarkiausio lietaus laukiama pietiniuose ir rytiniuose Lietuvos rajonuose. Per dieną vietomis gali prilyti daugiau nei pusės rugpjūčio mėnesio normos“, – skelbia sinoptikai.

 
Išvažiavus iš Naujosios Vilnios (Nuotr.: Loleta Radiul, Facebook)

Lietingomis dienomis temperatūra sieks 17-20 laipsnių, tačiau kai kur gali pakilti iki 22 laipsnių šilumos.

Teigiama, kad smarkūs lietūs greitais iškeliaus iš Lietuvos ir penktadienį apsistos Karelijoje, Rusijoje. Silpnesnio lietaus Lietuvoje galima sulaukti ir savaitgalį.

Šeštadienį kai kur gali vyrauti trumpi lietūs, perkūnija ir iki 15 m/s sustiprėję vakariniai vėjai, oro temperatūra turėtų siekti 20-24 laipsnius.

 

Sekmadienį lietus labiau tikėtinas naktį ir pirmoje dienos pusėje, šils iki 21-26 laipsnių. 

Sinoptikai lietų klasifikuoja taip:

– kai per 12 ar mažiau valandų iškrinta 15 mm kritulių – tai yra tiesiog lietus.
– pavojingas meteorologinis reiškinys (“Smarkus lietus”) fiksuojamas, kai per 12 ar mažiau valandų iškrinta 15–49 mm kritulių.
– 50-80 mm per <12 h – stichinis meteorologinis reiškinys (“Labai smarkus lietus”)
– 80+ mm per 12 h – katastrofinis meteorologinis reiškinys.

 

Keli praktiniai patarimai (tam atvejui, jei lietus užkluptų automobilyje):

1. Stebėkite eismo sąlygas ir reaguokite į specialiųjų tarnybų nurodymus. Didesnių liūčių metu į kritines Vilniaus miesto vietas Grinda išsiunčia budinčius ekipažus, kurie nukreipia eismą aplinkiniais, neužliejamais maršrutais. 

2. Sumažinkite greitį – didelės liūties metu sumažėja matomumas, todėl per didelis greitis kelia pavojų visų eismo dalyvių saugumui. Be to, dideliu greičiu važiuojant net ir per negilią balą, sukeliamos bangos gali užpilti automobilio variklį. 

 

3. Nerizikuokite važiuodami per užsemtus gatvių plotus. Neretai pasitaiko atvejų, kad stiprus vandens slėgis vamzdynuose „iššauna“ šulinių dangčius, todėl užtvindytose atkarpose yra rizika įsmukti į atvirą šulinį. 

4. Jei kyla abejonių, ar automobilis saugiai įveiks užtvindytą atkarpą – geriau rinkitės saugesnį aplinkinį maršrutą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button