Oro sąlygos

Šeštadienį laukiama naujų šilumos rekordų

Šeštadienį Lietuvoje laukiama naujų šilumos rekordų.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vasario pirmą dieną į šalį plūstelės labai šiltas oras – prognozuojama, kad oras įšils nuo penkių iki devynių laipsnių aukščiau nulio.

„Anksčiausiai tai pajus pamario gyventojai, o į rytinius rajonus šiluma atslinks vakarop. Tikėtina, kad kai kuriose meteorologijos stotyse bus užfiksuoti nauji aukščiausios temperatūros rekordai“, – teigia meteorologai.

 

Anot jų, vasario pirma diena ypatingai šilta buvo 1990 ir 2002 metais – tuo metu išmatuota 4,3-8,1 laipsnio šiluma.

Šiemet pirmieji šilumos rekordai pasiekti sausio 15 dieną Nidoje ir Šilutėje, kur užfiksuota šiam metų laikui nebūdinga 7,8 laipsnio šiluma.

Meteorologai teigia, kad 2019-ieji metai Lietuvoje buvo šilčiausi per visą stebėjimų istoriją, o tai lėmė globalinė klimato kaita.

 

Autorius Ramūnas Jakubauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Lietuva: 14 000 m pr.Kr. ledas; 10 000 m.pr. Kr. tundra; 7 000 m.pr. Kr. kaip ir XX a. 4 000 m. pr. Kr kaip šiemet; Tur būt 1 000 m.pr.Kr – XX a periodo pabaigą matome. Ar teršė kas CO2 seniau? Keturi tūkstančiai metų ciklas kaip tik pasibaigė, matyt atėjo laikas klimatui keistis. Visai neblogai tikriausiai buvo gyventi šiltomis žiemomis Lietuvoje Narvos – Nemuno kultūrų gentainiams. Gal ir mus palepins vėl orai XX a Reino zonos temperatūra? Žinoma nesinorėtų, kad Lietuvos teritorija vėl rastųsi jūros dugne ar virstų Sacharos tipo smėlynais, būta ir tokių laikmečių praeitį pakračius žemelėje mūsų!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button