Aktualijos

Odontologai dovanojo šypsenas: nemokamai taisė dantis senoliams ir vaikams

Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Odontologijos instituto dėstytojai kartu su gydytojais rezidentais ir studentais VU 440 metų sukakties proga dosniai dovanojo šypsenas bei žinias apie burnos higieną socialinės globos namuose gyvenantiems senoliams ir sostinės darželių auklėtiniams.

Su specialiaisiais globos namais „Tremtinių namai“ Odontologijos institutą sieja sena draugystė ir malonus bendradarbiavimas. VU Medicinos fakulteto docentės dr. Rasmutės Manelienės iniciatyva odontologijos studijų gerontodontologijos kurso metu studentai lanko globos namų gyventojus. „Medicinos fakulteto studentai ne tik turi puikią galimybę iš arčiau susipažinti su „gyvąja“ Lietuvos istorija. Jauni žmonės, būsimieji gydytojai, mokosi išminties ir kantrybės bendraudami su skirtingo amžiaus ir skirtingos socialinės padėties žmonėmis. Tokia praktika padeda jiems išsiugdyti atjautos ir supratimo jausmą“, – teigė docentė.

Odontologijos instituto studentai praktikų metu rūpinasi globos namų gyventojų burnos sveikatos būkle, atlieka gydomąsias procedūras. Šiemet kartu su studentais ir dėstytojais gerumu dalijosi ir privačių firmų, kurios tiekia odontologines medžiagas atstovai. Jų dovanotos kokybiškos odontologinės medžiagos senoliams buvo svarbi ir labai laukta parama.

Medicinos fakulteto studentai taip pat aktyviai dalyvavo burnos profilaktikos mokymuose Vilniaus miesto vaikų darželiuose „Gluosnis“, „Šeimų darželis“, „Rūta“, „Lobio sodelis“ ir kt. Mažiausi sostinės gyventojai su malonumu mokėsi, kaip prižiūrėti savo dantukus, kad jie būtų sveiki ir gražūs. Šią veiklą koordinuojanti docentė dr. Vilma Brukienė pasakojo, kad tokie būsimųjų odontologų susitikimai su mažyliais visada yra laukiami: „Smagu, kai gauname padėkas iš įstaigų už mūsų studentų atliekamus darbus, jų nuoširdumą, novatoriškumą ne tik perteikiant žinias, bet ir atiduodant dalelę savo širdies.“

Tokios praktikos suteikia abipusę naudą, vaikai gauna galimybę pasikartoti ir pasitikrinti namuose gautas žinias apie burnos higieną, o studentai mokosi svarbius dalykus papasakoti paprastai – taip, kad suprastų net ir mažiausi.


Pasak VU Medicinos fakulteto Odontologijos instituto vadovės prof. dr. Vytautės Pečiulienės, šis bendradarbiavimas neabejotinai tęsis ir toliau: „Nuoširdžiai džiaugiamės kartu su mylimo universiteto bendruomene savo kukliais darbais prisidėdami prie jo reikšmingos istorijos.“

Straipsnį parengė: Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas

Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje dantų protezų ir dantų implantų kainos

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button