Aktualijos

Nuotolinėje VU mokslininkės paskaitoje – apie tai, kodėl lietuviai nesinaudoja dviračio skambučiu

Vasario 23 d. 17 val. Lietuvos laiku Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto mokslininkė dr. Inga Hilbig kviečia į nuotolinę paskaitą anglų kalba apie lietuvių kultūrą ir jos ypatybes.

„Pasak G. Beresevičiaus, lietuviai visada garsėjo tuo, kad apie juos mažai kas žino. Todėl savo paskaitoje norėčiau pamėginti atskleisti šiek tiek daugiau apie mūsų mažą „Vidurio Rytų Šiaurės Europos Baltijos“ šalį. Daugiausia dėmesio skirsiu vietinių žmonių elgesio bruožams, kuriuos mėginsiu paaiškinti remdamasi mūsų mąstymo logika ir mentalitetu. Labiausiai tikiuosi pažadinti dalyvių smalsumą taip, kad jie patys norėtų vieną dieną pažinti Lietuvą ir lietuvius asmeniškai“, – sako dr. I. Hilbig.

Dr. I. Hilbig yra Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Taikomosios kalbotyros instituto mokslininkė. Jos moksliniai interesai – ankstyvoji (vaikų) dvikalbystė, lingvistinis (ne)mandagumas ir tarpkultūrinė komunikacija. Ji dėsto lietuvių kalbą užsieniečiams, kursą „Lithuania and Lithuanians Today: Socio-Cultural Matters“ ir skaito įvadines paskaitas tarptautinių mainų studentams, o apie kasdienę lietuvių gyvenimo kultūrą neretai pasakoja ir kitomis progomis.

 

Dr. I. Hilbig paskaita – antroji kviestinių lektorių paskaitų ciklo „Septyni mėnesiai, septyni universitetai“ dalis, organizuojama „Arqus“ pagal Daugiakalbio ir daugiakultūrio universiteto 4-osios veiklos kryptį (4.8 punktas). Šiose paskaitose aptariamos kalbos ir kultūros temos, skirtos jomis besidomintiems studentams bei mokslininkams. Paskaitos organizuojamos siekiant kompensuoti judumo spragą dėl susidariusios pandemijos situacijos.

Paskaita bus tiesiogiai transliuojama „Arqus“ YouTube kanale.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button