Aktualijos

Nuo rytojaus atšaukiama ekstremalioji situacija dėl legioneliozės atvejų

Šiandien susirinkusi Ekstremaliųjų situacijų komisija nusprendė nuo rytojaus (gegužės 10 d.) atšaukti ekstremaliąją situaciją Vilniaus mieste dėl legioneliozės atvejų.  Po atliktų likvidavimo darbų trijuose daugiabučiuose ir prevencijos priemonių visame mieste, nuo kovo 26 d. susirgimų legionelioze neregistruota. Daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, kuriuose sausio – kovo mėnesiais buvo fiksuoti susirgimai, buvo atliktas karšto vandens nukenksminimas ir atlikti laboratoriniai tyrimai.

Aptardama situacijos valdymą ir prevencijos priemones, Komisija atkreipė dėmesį, kad trūksta aiškaus teisinio reglamentavimo:  nereglamentuotas leistinas legionelių kiekis karštame vandenyje, rizikos vertinimo modeliai ir procedūros. Taip pat nėra reikalavimų dėl terminės dezinfekcijos atlikimo atvejų ir savikontrolės tyrimų organizavimo Legionella bakterijų nustatymui, nepakankamai aiškiai apibrėžta šilumos punktų prižiūrėtojų vaidmuo ir atsakomybė.  Savivaldybei gavus šias Operacijų vadovo ir Komisijos narių pastabas, ministerijoms bus siūloma tobulinti teisinį reglamentavimą ir subjektų atsakomybę, užtikrinant  centralizuotai tiekiamo karšto vandens  saugumą gyventojams.

Primintina, kad pasitvirtinus susirgimų ir mirties nuo legioneliozės atvejams Vilniuje, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Ikiteisminį tyrimą atlieka Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba. Savivaldybės duomenimis, jis dar gali trukti iki 3 mėnesių.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button