Aktualijos

Nuo penktadienio į gatves patruliuoti išeina kariuomenė

Nuo penktadienio policininkams didžiuosiuose šalies miestuose patruliuoti padeda Lietuvos kariuomenės Karo policija, savaitgalį į patruliavimą įsijungs ir Šaulių sąjunga.

„Skiriame dvidešimt karo policininkų su dešimt automobilių – dešimt ekipažų, kurie patruliuos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Jie padės palaikyti viešąją tvarką karantino metu“, – BNS penktadienį sakė Lietuvos kariuomenės vado atstovas žiniasklaidai majoras Tomas Balkus.

Pasak jo, kariai policininkams padės patruliuoti „tiek, kiek reikės“.

 

„Mūsų karo policininkai bus su karine apranga, dėvės ryškias liemenes. Jie dažniausiai yra su raudonomis beretėmis. (…) Jie, žinoma, bus su apsaugos priemonėmis, turės praktiškai visą policininko ekipuotę“, – teigė T. Balkus.

Pasak Šaulių sąjungos, šiuo metu organizacijos nariai policijai ir savivaldybių viešosios tvarkos skyrių specialistams patruliuoti padeda Vilniuje, Kaune, Tauragėje, Druskininkuose, Klaipėdoje, Jurbarke. Savaitgalį šauliai su policininkais patruliuos ir dar 17 miestų.

„Savaitgalio metu nenustebkite savo miestų, miestelių viešosiose erdvėse matydami šiek tiek daugiau šaulių nei įprasta. Šiandien mes esame gavę iš 17 savivaldybių prašymus prisidėti, teikiant pagalbą ir užtikrinant karantino sąlygų laikymąsi. Todėl šiai užduočiai planuojame pasitelkti virš 120 šaulių“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė Šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna.

 

Anot jo, padedant suvaldyti koronaviruso grėsmes į savanorišką veiklą jau įsitraukė daugiau nei 2 tūkst. organizacijos narių.

„Tai sudaro beveik 45 procentus visų suaugusių narių. Jie dalyvavo teikiant pagalbą valstybės institucijoms“, – teigė G. Koryzna.

Kaip teigia šaulių vadas, nuo vasario septintos dienos organizacijos nariai pradėjo nepertraukiamą budėjimą Vilniaus ir Kauno oro uostuose, teikiant pagalbą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams.

 

„Šauliai padeda užtikrinti apsaugą ir padeda sveikatos apsaugos specialistams koordinuoti atvykstančių pasitikrini asmenų judėjimą. Be to, įvedus ekstremaliąją padėtį, nuo kovo 16 dienos šauliai medikai ir paramedikai aktyviai savanoriauja ir koordinuoja kitų savanorių įtraukimą į karštąją liniją 1808, atsakydami į sunerimusių piliečių telefono skambučius“, – kalbėjo jis.

Siekiant šalyje suvaldyti koronaviruso plitimą nuo kovo 16 dienos Lietuvoje paskelbtas karantinas, jis truks mažiausiai iki balandžio 13-osios, bet galės būti pratęstas. Jo metu neveikia visos kultūros, švietimo, ugdymo įstaigos, draudžiami masiniai renginiai, taikomi įvairūs kiti ribojimai.

Policija ir kitos tarnybos pastaruoju metu skelbia sustiprinusios budėjimą viešosiose erdvėse, daugiau dėmesio pareigūnai skiria tikrinimams, kaip iš užsienio grįžę ar kontaktų su sergančiaisiais koronaviruso infekcija turėję gyventojai laikosi privalomo dviejų savaičių karantino.

 

Taip pat stebima, kaip gyventojai laikosi kitų karantino taisyklių, draudžiančių būriuotis didesnėmis grupėmis, nei po du, išskyrus šeimas, numatančių, jog privaloma laikytis saugaus atstumo, vengti fizinio kontakto.

Autorius Augustas Stankevičius

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
41 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ror'ininkui
ror'ininkui
1 metus

Kame problema? Jei policininkai tokie blogiečiai, kam jiems išvis skambinti? Gi tokie kaip tamstelė visuomet turi teisę kreiptis į laisvos dvasios geriečius – vagius, mušeikas ar tiesiog savo kumštukus piktai sugniaužt.

ror
ror
1 metus

Tiesa, jei jus apvogs ar sumuš neskambinkite policijai, nes jie netiria tokių bilų, dabar viskas yra skirta karantino priežiūrai imituoti.

ror
ror
1 metus

Nei juokis, nei verk. Milijonais kišama kas met…, bet patruliuos kariuomenė su dviem ekipažais visam miestui 😀 URA
Kam jūs imituojate problemų prendimus ir karantiną? sėdi sveiki žmonės namie, tuo tarpu jų verslai eina nx..privilkote iš užzienio visokių urodų, kurie jau dešimtmečiais čia negyvena, o tada imituojate, kad tvarką prižiūrite? du ekipažai visam Vilniaus miestui? sveikinu, pasiekėt naują dugną, atrodo prisikasat, bet ne, Lietuviai kasasi tik giliau.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button