Aktualijos

Norint stabdyti migraciją vien techninėms priemonėms reika 500 mln. eurų – ministrė

Siekiant stabdyti neteisėtos migracijos per Baltarusijos sieną srautus vien techninės priemonės – fizinio barjero statyba, stebėjimo įranga –  gali atsieiti pusę milijardo eurų, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

Sekmadienio vakarą susitikusi su į Lietuvą atvykusia Europos Komisijos vidaus reikalų komisare Ylva Johansson, ministrė teigė, jog patikslinus migracijos srautų prognozes Lietuvai reikalinga dešimteriopai didesnė parama, nei yra skirta šiuo metu.

„Viena iš būtinų priemonių, kurių privalome imtis nedelsiant – tai fizinio barjero tarp Lietuvos ir Baltarusijos įrengimas. Esame įsitikinę, kad kompleksinis sprendimas, apimantis fizinės tvoros įrengimą, sienos stebėjimą išmaniosiomis technologijomis ir sustiprintą sienos kontrolę bendromis ES sąjungininkų pajėgomis, sustabdytų didžiąją dalį neteisėtų migrantų ir neleistų įsitvirtinti nelegaliam migracijos keliui per Lietuvą, tuo pačių užkirstų kelią migrantų vykimui į Vakarų šalis“, – susitikime su EK atstove sakė A.Bilotaitė.

 

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, ministrė pabrėžė, jog šioms priemonėms būtina finansinė parama.

„Preliminariais skaičiavimais, vien techninių priemonių įgyvendinimas gali atsieiti iki 500 mln. eurų“, – pažymėjo ministrė.

Ji taip pat teigė, kad Lietuvai reikia didesnės finansinės paramos iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo.

 

Europos Komisijos pažadėta 10-12 mln. eurų parama Lietuvą turėtų pasiekti jau šį mėnesį. Tačiau, kaip pažymima VRM pranešime, atsižvelgiant į patikslintas migracijos srautų prognozes, reikalinga paramos suma, kuri leistų užtikrinti būtinas migracijos krizės suvaldymo priemones, yra gerokai didesnė – šiemet ji gali siekti 100 mln. eurų, o 2022 metais – 300 mln. eurų. 

Susitikimo metu Europos Komisijos vidaus reikalų komisarė Y. Johansson, kaip praneša VRM,  patikino suprantanti, kad Lietuva susidūrė su hibridinio karo veiksmais ir kad sprendimai, atsižvelgiant į tai,  turi būti ryžtingi ir veiksmingi.

Eurokomisarė pripažino, kad Lietuvos sprendimas įrengti fizinį barjerą tarp Lietuvos ir Baltarusijos apsaugant ES išorinę sieną, yra reikalingas. VRM pranešime pažymima, jog komisarė pažadėjo ieškoti galimybių suteikti Lietuvai dar didesnės finansinės paramos sienos apsaugos priemonėms įgyvendinti bei migracijos krizei valdyti. 

 

„Suprantame, kad susidūrėte su visai naujų ir jums nepažįstamu reiškiniu, patiriate hibridinę agresiją, tačiau turiu pasakyti, kad Lietuvos Vidaus reikalų ministerija ir visa Vyriausybė ėmėsi veiksmingų, ryžtingų ir savalaikių veiksmų, tiek reaguojant į neteisėtų migrantų antplūdį, tiek telkiant užsienio partnerių paramą ir palaikymą. Esame vieningi ir solidarūs su jumis ir kartu įveiksime šį iššūkį“, – VRM pranešime cituojama Y.Johansson.

Europos Komisijos vidaus reikalų komisarė taip pat patikino, kas ES taip pat nuolat ieško sprendimų derantis su migrantų kilmės šalimis, dėl kuo greitesnio jų grąžinimo.

Nuo neteisėtos migracijos krizės pradžios Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Taip pat pasieniečiams talkina pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX bei Estijos pareigūnai.

 

Lietuvos pasienį padeda saugoti 100 pareigūnų, taip pat atvyko 30 automobilių bei sraigtasparniai, kurie nuolat stebi situaciją. Be to Lietuva taip pat pradėjo tiesti fizinį barjerą – koncertinos tvorą. Migracijos departamentas priima daugiau darbuotojų, kad prieglobsčio prašymų  nagrinėjimas vyktų sparčiau, pažymima VRM pranešiime.

Eurokomisarė pirmadienį lankysis pasienyje, kur užkardose yra laikinai apgyvendinti neteisėtai Lietuvos sieną kirtę asmenys. 

Sekmadienio ryto duomenimis, šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 3545 migrantai. Tačiau vien sekmadienį, VSAT duomenimis, neteisėtai sieną kirto rekordinis asmenų skaičius – 255 žmonės.

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gediminas
Gediminas
1 mėnesį

Pastaba: Jie prašo prieglobsčio ir tuo pačiu geresnių išlaikymo salygų, tuo pačiu jie laukia naujos “auksinės” tėvynės. O ar pagalvojote ką Jie mums atvež? Savo šalyje jie nesugebėjo gyventi taikiai ar kaip kitaip sočiai , jie atsivež kitus, savo papročius , kurie privedė juos pačius iki tokios situacijos , kurioje jie dabar yra. Manau kad gręsia Musulmoninis Maras visai Europai, jeigu ji nepakeis sprendimų dėl emigrantų ir t.t ir panašiai…

vaflis
vaflis
1 mėnesį

Nu jus juokaujate? Kokią tvorą jie tiesia? 1,5km nutiesė ir sustojo. Tie invalidai, nesugeba nupirkti net aštrios skardos vijų. Net jeigu statys normalią tvorą, jų tiek priplūs… galiausiai koks skirtumas? Kiekviena tvora perlipama jeigu niekas nuo jos nenustumia ar šratų nepaleidžia. Juos reikia jėga stabdyti, nėra kito kelio. Jėga ir gausiai ir negailestingai. Tai gi jie žiemą čia siaus ir plėš viską.

Egis
Egis
1 mėnesį

Pas Baidena imkite tegul Ameriką moka taip kaip jos kaltę visos invazijos Irake ir karai.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button