Aktualijos

Nepasiturintieji jau gali teikti paraiškas 2 tūkst. eurų paramai mažiau taršiam automobiliui

Nepasiturintys gyventojai, utilizavę seną ir įsigiję mažataršį automobilį, jau gali kreiptis 2 tūkst. eurų kompensacijos. Aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą ir priima prašymus nuo penktadienio. Ši nauja priemonė numatyta patikslintoje Klimato kaitos programos sąmatoje, jai skirta 1 mln. eurų.

Išmokas bus galima gauti utilizavus taršų automobilį ir jį pakeitus M1 klasės transporto priemone, kurios bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km, ji turi būti pagaminta ne anksčiau nei 2012 m. Kompensacijos dydis nustatytas įvertinus rinkos statistinių pirkimo – pardavimo sandorių mažiausias ir vidutines 2012 m. pagamintųautomobilių įsigijimo kainas.

Norintieji gauti išmokas prašymą turės pateikti elektroniniu būdu – per Aplinkos valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą APVIS.

 

Prašymai priimami iki rugsėjo 1 d. arba iki kol pakaks lėšų. 

Subsidijos skiriamos pagal Mažiau taršių judumo priemonių įsigijimo skatinimo nepasiturintiems fiziniams asmenims tvarkos aprašą. Pagal jį, pareiškėjas, norintis gauti šią kompensaciją, turės sunaikinti M1 klasės transporto priemonę, kurios įregistruotu ir registracijos liudijimo blanke įrašytu savininku ir valdytoju arba įregistruotu valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėn. iki 2021 m. gruodžio 1 d.

Be to, jis turės gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą ir ją išregistruoti iš Kelių transporto priemonių registro. Po to įsigyti ir savo vardu įregistruoti mažiau taršų automobilį arba tapti jo valdytoju. Transporto priemonės valdytoju pagaltvarkos aprašą laikomas fizinis asmuo, įrašytas transporto priemonės registracijos liudijime.

 

Atkreipiame dėmesį, kad nepasiturintis gyventojas – tai fizinis asmuo, kuriam Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka 6 mėnesius nepertraukiamai iki priemonės patvirtinimo metinėje sąmatoje dienos buvo teikiama piniginė socialinė parama. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Viko2000
Viko2000
9 dienas (-ų)

Briedas. Kokia dar socialinę pašalpą. Tai jei aš aš gaunu neįgalumo pensijas, tai nepriklauso.

Žinovas...
Žinovas...
9 dienas (-ų)

Duokite 5000 eurų

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Žinovas...

Pastebėta, kad atstovybės į tai atliepia, pakeldamos kainą panašia suma.

linas
linas
9 dienas (-ų)

pinigų švaistymas. Ką reiškia “nepasiturintis”. Jei žmogaus automobilis taršus vertas max 3000 eur. Ar jis gavęs kelsi tūkstančius staiga pirkt hibridą už 20 tūkst. ar eletromobinį? ir kur jis jį krautų? 😀 ar pirks toyota prius, atsukta rida po taxisto, kuris po kelių metų bus bevertis? toks jausmas, kad daro, bet kaip kosmose gyventu ir realybės nematytu.

Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  linas

Pagaliau proto balsas, tiesmukai tariant. Papildyčiau, kad išlaidos mano turimai šiluminei atmainai (ne mažajam ar kaištukiniam mišrūnui, agniniui egnovažiui ar vandenilio-deguonies sando egnovažiui) yra mažiausiai 500 eur/mėn. (neskaičiuojant kaupimo gedimui, galimai vėliasniam įnašui, kt.).

Paskutinį kartą redaguota 9 dienas (-ų) (Vaclovas)
Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Manau, nepajėgčiau pirkti naujos, nes labai pakilusios kainos visumoje (važių 5-7 tūkst.). Dar pridėčiau, kad įvairių pobūdžių mišrūnai, egnovažiai, paprastai, gerokai brangesni nei ankstesnio pašnekovo paminėti 20 000 eur.

Paskutinį kartą redaguota 9 dienas (-ų) (Vaclovas)
Vaclovas
Vaclovas
9 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

<…> *vėlEsniam <…>.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button