Aktualijos

Nacionalinis publikuotų dokumentų archyvinis fondas pasipildė leidiniais Brailio raštu

Vasario pabaigoje į Nacionalinę biblioteką baigti perduoti leidiniai Brailio raštu ir dokumentai, specialiai pritaikyti skaitymo sutrikimų turinčių asmenų poreikiams. Iki šiol šie leidiniai buvo saugomi Lietuvos aklųjų bibliotekoje.

Dokumentai Brailio raštu Lietuvoje pradėti leisti 1959 metais. Iš Lietuvos aklųjų bibliotekos Nacionalinė biblioteka priėmė daugiau kaip 11,5 tūkst. fizinių vienetų knygų (3699 pavadinimų) ir 51 komplektą periodinių leidinių „Gyvoji gamta“ ir „Mūsų žodis“. Dokumentai Brailio raštu užima daugiau kaip pusę kilometro lentynų metrų ir sudaro nedidelę, bet svarbią 0,5 procento visų Nacionaliniame publikuotų dokumentų archyve saugomų dokumentų dalį. (Nacionaliniame publikuotų dokumentų archyvo fonde iš viso yra beveik 2,5 mln. dokumentų). Perduotą rinkinį sudaro grožinės literatūros leidiniai, vadovėliai, kalendoriai, natos, žurnalai.

Nuotr.: Martyno Mažvydo biblioteka

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos teisės aktai, reglamentuojantys Privalomųjų egzempliorių perdavimo bibliotekoms tvarką, Nacionalinio publikuotų dokumentų archyvinio fondo  saugojimą ir valdymą. Nuo praėjusių metų Lietuvoje publikuotų dokumentų privalomieji egzemplioriai yra kaupiami ir saugomi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Archyvinio fondo dokumentų turinio konsolidavimas vienoje vietoje sudaro sąlygas efektyvesniam spausdintos ir elektroninės formos dokumentų valdymui ir ilgalaikiam išsaugojimui.

 

Skaitytojai dokumentais Brailio raštu gali naudotis Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skaitykloje nustatyta tvarka.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button