Šią savaitę Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka iškilmingais renginiais minės savo 100 metų jubiliejų.

Ketvirtadienį, lapkričio 14 d., oficialiame šimtmečio renginyje „Žmonių biblioteka“ dalyvaus šalies vadovai ir garbūs svečiai: prezidentas Gitanas Nausėda, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ir kiti.

Penktadienį, lapkričio 15 d., Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vyks tarptautinė mokslinė konferencija „XXI a. bibliotekos: tradicijos ir inovacijos“.

Įžanginį pranešimą „Žmonių biblioteka kaip modelis“ pristatys Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Pasak bibliotekos vadovo, solidi institucijos sukaktis yra puiki proga įvertinti turimą patirtį ir su nauja energija, idėjomis tęsti Lietuvos nacionalinės bibliotekos sėkmės istoriją žengiant į antrąjį veiklos šimtmetį.

„Šiandien svarbu ne tik prisiminti bibliotekos istoriją ar švęsti jos 100-metį, kur kas svarbiau šios sukakties dvasioje apmąstyti Nacionalinės bibliotekos misiją ir vietą mūsų ateities gyvenime“, – sako prof. dr. R. Gudauskas.

Pranešimų sesijoje įžvalgomis ir patirtimi apie kritinį mąstymą, lankstumą dalinsis UNESCO Tarptautinės filosofijos ir humanitarinių mokslų tarybos (CIPSH) generalinis sekretorius prof. Luizas Oosterbeekas. Britų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Liz Jolly kalbės apie žinių ir abipusio supratimo plėtrą tarp bibliotekininkų, partnerių ir vadovų. Pranešimą „Atmintis skaitmeninio nedėmesingumo laikais: institucinė perspektyva“ skaitys Švedijos nacionalinės bibliotekos vyr. akademinis bibliotekininkas mokslo reikalams dr. Janis Kreslinis.

Po pranešimų sesijos vyksiančioje diskusijoje dalyvaus net keturių kaimyninių nacionalinių bibliotekų vadovai – Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Kolegialiai bus ieškoma atsakymų į klausimus, kokia yra partnerysčių reikšmė ir galimybės, kaip erdvių pokyčiai pastatuose veikia naujų veiklų atsiradimą, kas naujo pas mūsų kaimynus ir kuo jie gyvena, kokia jų vizija apie bibliotekų raidos pokyčius XXI amžiuje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist