2020-ieji – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai. Jie bus paminėti įvairiais žydų kultūros ir istorijos įamžinimo būdais. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra svarbi žydų kultūrinio ir istorinio paveldo saugotoja šalyje ir aktyviai dalyvauja įgyvendinant daugybę edukacinių, kultūros ir leidybos projektų.

Praėjusių metų pabaigoje Nacionalinė biblioteka gavo dar vieną prasmingą dovaną. Žymaus rašytojo, dramaturgo, vertėjo Grigorijaus Kanovičiaus, gyvenančio Izraelyje, 90-ojo gimtadienio proga aukštos leidybos kokybės penkiatomių kūrybos rinktinių rusų kalba Nacionalinei bibliotekai padovanojo autoriaus sūnus Dmitrijus Kanovičius. Jo pastangomis šios knygos buvo išleistos mūsų šalyje lietuvių ir rusų kalbomis. „Tai puiki galimybė Nacionalinės bibliotekos rusakalbiams skaitytojams laisvai ir išsamiai susipažinti su vieno įžymiausių šiuolaikinių žydų rašytojų kūryba“, – sakė bibliotekos vadovas prof. dr. Renaldas Gudauskas.

G. Kanovičius – pasaulinės žydų literatūros klasikas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno, Izraelio rašytojų sąjungos premijų laureatas, Rusijos „Bookerio“ premijos nominantas, 1995 m. apdovanotas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino trečiojo laipsnio ordinu. Jo kūryba išversta į 13 pasaulio kalbų, bendras rašytojo knygų tiražas viršija pusantro milijono egzempliorių.

Prieš porą metų Nacionalinė biblioteka dovanotais G. Kanovičiaus „Rinktinių raštų“ penkiatomiais lietuvių ir rusų kalbomis ne tik papildė savo fondus, knygos taip pat buvo išsiųstos ir svarbiausiems bibliotekos užsienio mainų partneriams: Britų bibliotekai („The British Library“), nacionalinėms Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Prancūzijos bibliotekoms, JAV Kongreso bibliotekai („The Library of Congress“), Indianos, Stanfordo, Viskonsino ir Prinstono universitetų bibliotekoms.

Visus metus tiksliniai litvakų kultūrą pristatantys renginių ciklai ir veiklos organizuojami ne tik Lietuvoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijos Federacinėje Respublikoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Izraelyje, Lenkijos Respublikoje, Rusijos Federacijoje, Prancūzijos Respublikoje, Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie Jungtinių Tautų Ženevoje, Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie UNESCO Paryžiuje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist