Aktualijos

Ministerija atmeta slidinėjimo centrų prašymus leisti veikti: tai skatintų susibūrimus

Slidinėjimo centrams prašant leisti atnaujinti veiklą, Sveikatos apsaugos ministerija teigia nesvarstanti tokios galimybės, nes tai skatintų susibūrimus ir keltų riziką plisti koronavirusui.

„Šiuo metu yra nesvarstoma apie paslaugų bei slidinėjimo centrų veiklos atnaujinimą. Pabrėžiama, jog slidinėjimo centrų veikla būtų organizuota veikla, skatinanti susibūrimus, eiles, kaip bilietų pirkimas, įrangos nuoma ir panašiai. Be to, sportuojant dėl gilesnio kvėpavimo viruso plitimas taip pat padidėja“, – komentare BNS antraidienį nurodė ministerija.   

Įvedus karantiną, žiemos sporto centrų, kaip ir kitų laisvalaikių vietų, veikla uždrausta. 

Iškritus gausesniam sniegui, šalies slidinėjimo centrų asociacija pirmadienį paprašė Vyriausybės leisti atnaujinti veiklą. Centrai įsipareigojo riboti klientų srautus ir laikytis itin griežtų saugumo reikalavimų, t.y. nedidelėmis grupėmis žadėjo leisti slidinėti tik iš anksto užsiregistravusiems klientams, dėvintiems kaukes, pirštines, besilaikantiems 3-5 metrų atstumo tarpusavyje ir kitų reikalavimų.

Pasak ministerijos, karantino švelninimo sąlygos priklausys nuo epidemiologinės situacijos šalyje. 


SAM specialistai atkreipia dėmesį, jog iškritus gausiam sniegui lauke laiką leidžiantys žmonės turėtų nepamiršti apie saugų elgesį viešose vietose, t.y. nesibūriuotų, išlaikytų bent 2 metrų atstumą nuo kitų žmonių, dėvėtų kaukes. Pabrėžiama, kad virusui plisti šaltuoju metu yra palankesnės sąlygos.

„Šaltuoju metų periodu aktyviai judant lauke pasikeičia ir mūsų kvėpavimas – kvėpuojame kur kas dažniau ir giliau, todėl virusas su iškvepiamais lašeliais gali pasklisti didesniu atstumu. Viešose vietose, kur yra didesnis judėjimas, patariama išlaikyti ne mažesnį kaip 2 metrų atstumą nuo kitų žmonių“, – teigia ministerija.  

Taip pat rekomenduojama rinktis medicinines kaukes, dažniau jas keisti, nes jos greičiau sudrėksta.

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

33 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
rokas
rokas
4 dienas (-ų)

Man bus įdomu kas vyks, kai visi verslai ir bedarbiai ateis į seima, kaip į Kapitolijų? tada ir sausio 13 atrodys kaip gėlytės.

rokas
rokas
4 dienas (-ų)

Naujasis ministras kaip ir senasis – begalvis. Ateiti ir palaikyti verslą, kur kontroliuojami žmonės negalima, bet šlaistytis ant kalniukų galima. toks jausmas, kad jūs nesinaudojate galva. Naujas ar senas politikas diagnozė ta pati – idiotas.

Kvepuojantis
Kvepuojantis
4 dienas (-ų)

Vargšai ant kalno nėra buvę, bet kai kurios bobos viską išmano ir taip

Ka zinau
Ka zinau
4 dienas (-ų)

Atsakymas valdininku toks, kad argumentai nesiejami su centru nurodytomis priemonemis. Perfrazuojant, leiskit pardavinet salta piena, o sam – neleisim, nes siltame piene veisiasi bakterijos. Tai kas per ne samone – klausi del salto, o gauni ats. kad negalima salto, nes siltas blogai…

LR Gavno
LR Gavno
4 dienas (-ų)

— jus a*

Back to top button