Aktualijos

Meras Panerių bendruomenei pristatė atliktus ir planuojamus darbus

Šiandien – lygiai trys metai, kai vilniečiams prisiekė meru tiesioginiuose mero rinkimuose išsirinktas Remigijus Šimašius. Sostinės meras susitiko su Panerių bendruomene pasikalbėti apie jau nuveiktus darbus ir aptarti  būsimus.  Meras kvietė paneriečius aktyviai dalyvauti rengiamo Vilniaus miesto Bendrojo plano svarstyme ir teikti savo pastabas bei pasiūlymus.  

„Panerių seniūnija yra išskirtinė – turi vieną didžiausių plotų ir vieną mažiausių gyventojų skaičių. Akivaizdu, kad būdama atokiau nuo centrinių Vilniaus rajonų, susiduria su specifinėmis problemomis, kurios yra mišrios – būdingos tiek miestui, tiek priemesčiams“,– apie tvarkomą  gyvenamąją aplinką ir dar laukiančius pokyčius kalbėjo meras.

Vilniuje sėkmingai įgyvendinama gyvenamosios aplinkos tvarkymo programa, kuri keičia rajono veidą: tvarkomi iki tol daugelį metų apleisti, duobėti daugiabučių namų kiemai ir gatves, ištrupėję šaligatviai, nesaugias viešojo transporto aikšteles.

 

Pernai Paneriuose išasfaltuota apie pusė kilometro Liepų alėjos, kur iki tol buvo žvyrkelis, atnaujintas beveik kilometras Zuikių ir J.Švažo gatvių dangos. Taip pat suremontuota apie puskilometris gatvės dangos nuo Baltosios Vokės iki Eišiškių plento. 

Panerių seniūnijoje yra renovuoti J. Tiškevičiaus g. 6, 12, 13 gyvenamieji namai ir Trampolio g. 5 – Trakų Vokės gimnazija.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Šiemet Vilniuje bus išasfaltuota apie 80 km gatvių ir apie 10 km iš jų – žvyrkeliai, tam skiria rekordines lėšas – 27 mln. eurų. Tai net 4 mln. eurų daugiau nei pernai.  Paneriuose jau numatyti dangos atnaujinimo darbai šiose gatvių atkarpose: J.Janonio (per visą gatvės ilgį), J.Tiškevičiaus, Jaunystės, Vėjo, Lentvario, Fermentų, Žarijų, E.Andrė, Paneriškių. Šiais metais bus išasfaltuoti ir žvyrkeliai: Mačiuliškių, Girių atkarpa tarp Vilkiškės g. ir Bražuolės g. bei Liepų al. link Trakų raj. 

 

Bus remontuojami kiemai Žalioji g. 3, tarp namų J. Tiškevičiaus g. 11 – 13,  tarp  namų J. Tiškevičiaus g. 6 – 8,  Tiškevičiaus g. 3, Speigo g. 10, Kibirkšties g. 1, 3, 5, 7. 

Be to, gerinant gyvenamąją  aplinką, ties Liudvinavo g. 128 bus įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė įvairaus amžiaus vaikams.

Projektuojama Naujasodžio gatvė. Paneriuose bus vykdomas Integruotų teritorijų vystymo programos projektas –  Pėsčiųjų viaduko rekonstrukcija Aukštuosiuose Paneriuose. Atnaujinimo darbai prasidės ateinančių metų birželį. Pasinaudojus Europos Sąjungos parama, 2019-2020 metais planuojama įrengti požeminė perėja per geležinkelį Iešmininkų gatvėje bei per geležinkelį Zuikių g. Panerių viaduką per geležinkelį numatyta pritaikyti neįgaliesiems.

 

Saugiau ir šviesiau 

Viena svarbesnių ankstesniuose susitikimuose aptartų problemų – eismo saugumas, todėl per praėjusius metus atlikta nemažai darbų ir patobulinimų: Titnago g. 8  buvo įrengta perėja su geltonais skydais, sferinis veidrodis ties Granito g. 2,  greičio mažinimo kalneliai Jaunystės g. ties Medkirčių g. ir trys E. Pliaterytės g.  Apšviestos Galvės, Lentvario, J.Tiškevičiaus, Gunkliškių gatvių perėjos. Šiemet buvo pagerintas J. Tiškevičiaus g. ir E. Andrė g. sankryžos apšvietimas bei planuojama sutvarkyti  J. Tiškevičiaus g. esančios Daniliškių stotelės apšvietimą, įrengti Lentvario g. 7-33  ir rekonstruoti Galvės g. apšvietimo tinklus.

Praėjusiais metais  Gariūnų – Paneriškių g. ir Galvės – Kirtimų g. šviesoforais reguliuojamoje sankryžoje buvo patobulintas  eismo srautų reguliavimas ir valdymas:  persiskirsčius transporto srautams po Vilniaus vakarinio aplinkkelio atidarymo,  padidinta maksimali žalio signalo trukmė pagrindinėje gatvėje. Gariūnų – Paneriškių g. šviesoforais reguliuojamoje sankryžoje padidintas eismo saugumas:  naktimis dėl didelių eismo srautų (naktinė prekyba turguje) sankryžos režimas perjungtas iš geltono mirksinčio – į darbinį režimą. Šiais metais dėl uždaryto Senojo Gardino pl. tilto per Vokę,  Galvės – J. Tiškevičiaus g. reguliuojamoje sankryžoje pakeistas eismo srautų reguliavimas ir valdymas: padidinta maksimali žalio signalo trukmė nuo Daniliškių ir Trakų Vokės pusių.

 

Projektuojami dviračių takai

Šiuo metu projektuojama jungtis palei Pirklių g., sujungsianti dviračių ir pėsčiųjų taką link Grigiškių su Kirtimų g. taku. Taip pat planuojama įrengti dviračių ir pėsčiųjų taką palei Žarijų g. atkarpoje tarp Kirtimų ir Ižos g. – juo bus galima saugiau nuvykti link Trakų per Liepų alėją. Toliau tęsis dviračių ir pėsčiųjų takų statyba palei Oslo g., šalia Gariūnų tilto.

Atnaujinamas viešasis transportas, patogesnis grafikas

 

Pernai buvo atnaujinti į Žemuosius Panerius kursuojantys 20-uoju ir 51-uoju maršrutu važiuojantys autobusai į „Isuzu Citibus“ markės autobusus ir nuo šiol šiais maršrutais važinėjama kur kas dažniau nei iki šiol. 9-ojo maršruto autobusai, iki tol važiavę tik rytinio ir vakarinio piko metu, nuo kovo mėn. kursuoja visą dieną. Ir tai tik pradžia: iš viso Vilnius perka net 250 naujų autobusų ir 41 troleibusą, kurie etapais iki metų pabaigos užpildys viso miesto gatves. Šiuo metu sostinėje jau kursuoja 100 naujų, aukščiausius saugumo ir patogumo standartus – vaizdo stebėjimo kameros, nemokamas belaidis internetas, galimybė pasikrauti išmaniuosius prietaisus – atitinkančių autobusų. 

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Sudarytos palankesnės sąlygos moksleiviams po pamokų grįžti namo viešuoju transportu: atsižvelgiant į eismo sąlygas, miesto gatvėse, gyventojų pateiktus pasiūlymus ir prašymus, įvertinus atliktus keleivių srautų tyrimus, keitėsi 8, 20, 24, 25, 28, 51 autobusų maršrutų tvarkaraščiai. Panerių seniūnijoje esančiuose viešojo transporto stotelėse planuojama viešojo transporto stotelių infrastruktūros plėtra – bus įrengti penki nauji transporto laukimo paviljonai (Kulokiškės st., Aukštieji Paneriai st., Šešėlių st., Asfalto st., Liudvinavo st.), pastatyti nauji  bei suremontuoti prastos būklės suolai (Kazbėjų žiedas st., Stasio Krasausko stotelėse iš ir į miestą). Taip pat bus įrengtos keleivių laukimo aikštelės tose stotelėse, kuriose jų dar nėra. Planuojama dažninti ir kitų maršrutų autobusų kursavimą.

Atgyja Trakų Vokės dvaro rūmai

2017 metais buvo parengtas dvaro ir parko rekonstrukcijų projektas, o jau šiais planuojama pradėti darbus – aplinkinių teritorijų įveiklinimo koncepcijos viešas pristatymas, rūmų cokolio ir lietaus nutekėjimo sistemos tvarkybos darbai, laboratorinio pastato griovimas ir kt.

Dvaro rūmuose nuolat vyksta kamerinės, chorinės, klasikinės muzikos koncertai. Ryškiausi jau tris metus iš eilės vasarą vykstantys – „Ars Lituanica“ meistriškumo kursai ir koncertų ciklas, bei festivalis „Kalėdinis Vilnius“, rodomi spektakliai. Kartą per mėnesį keičiama profesionalaus meno parodų ekspozija. Dalyvauja Lietuvos ir užsienio kūrėjai. Parodų lankymas gyventojasms yra nemokamas. Organizuojamos ekskursijos, įvairios edukacinės veiklos, konferencijos, meninės veiklos ir kt.  Šiuo metu dvaro rūmuose ir teritorijoje vyksta pilno metro filmo apie paskutinio Rusijos caro šeimą filmavimai. Filmavimus pagal Netflix užsakymą vykdo Britanijos ir  lietuvių „Baltic film services“ kompanijos. Filmavimai vyks balandžio 20 – gegužės 3 dienomis. Filmo promjera planuojama 2019 metais.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Vilniaus meras pristatė bendruomenei naują savivaldybės sukurtą Kaimynijų programą:  Panerių rajone yra apie 11 kaimynijų (11,3 ha plote), kuriose gyvena daugiau kaip 1510 gyventojų. Savivaldybė už 1 kv. m atnaujintos kiemų teritorijos siūlo skirti po 10 eurų! Kaimynijos gyventojai gali patys spręsti ką norėtų atsinaujinti savo kieme – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinimą. Vilniaus meras pakvietė Panerių gyventojus burtis į kaimynijas ir drauge su savivaldybe atsinaujinti ištisus kvartalus: www.vilnus.lt/kaimynijos.

Kiti Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus susitikimai vyks šiose bendruomenėse:

Viršuliškėse – gegužės 17 d. 

Rasose – gegužės 28 d. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button