Aktualijos

Meras Fabijoniškių gyventojus pakvietė į naują A. Kulviečio baseiną

Trečiadienio popietę Vilniaus meras Remigijus Šimašius lankėsi Fabijoniškių seniūnijoje, nuo kurios beveik prieš dvejus metus ir prasidėjo tradiciniai sostinės vadovo susitikimai su bendruomenėmis. Susitikimo metu meras gyventojams pristatė kaimynijų programą, jau įgyvendintus darbus bei aptarė gyventojams rūpimas temas – šaligatvių bei gatvių tvarkymą, automobilių aikštelių atnaujinimą bei papildomų vietų kūrimą, viešojo transporto, dviračių takų, mokyklų renovacijos, daugiabučių namų administratorių keitimą ir kitus aktualius klausimu. Gyventojai atkreipė dėmesį ir pasidžiaugė, kad Fabijoniškės gražėja, rajone matomi aiškūs pokyčiai.

„Fabijoniškės yra gana mažas ir kompaktiškas, su specifiniais iššūkiais susiduriantis rajonas. Šiandien pristatau jums jau nuveiktus darbus Vilniuje ir Fabijoniškėse, nes man svarbus kiekvienas Vilniaus rajonas, kad ir kiek jis bebūtų nutolęs nuo centrinės miesto dalies“ – kalbėjo sostinės vadovas Remigijus Šimašius.

Susitikimo metu sostinės meras Fabijoniškių gyventojams pristatė naują kaimynijų programą, kuria pasinaudoję vilniečiai gali atnaujinti savo gyvenamąją aplinką. Fabijoniškes sudaro 65 kaimynijos – daugiau nei 80,3 hektarų teritorijos, kurią galima atnaujinti bendromis savivaldybės ir vilniečių pastangomis. Daugiau apie kaimynijų programą: www.vilnius.lt/kaimynijos.

 

Pradėtas statyti visiškai naujas Fabijoniškių baseinas

Šių metų vasarą pradėtas statyti naujas baseinas Fabijoniškių seniūnijoje. Jau ateinantį pavasarį prie Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos iškils 8 takelių plaukimo baseinas, kuriame bus įrengta ir pirčių zona, treniruoklių, sporto salės, taip pat 100 vietų žiūrovų tribūna, persirengimo erdvės 140 lankytojų, šalia baseino – ir automobilių stovėjimo aikštelės. Naujasis baseinas Fabijoniškėse bus ekonomiškas (A energinio naudingumo klasės pastatas), minimalaus dizaino, medžiagų faktūrų ir spalvų panaudojimo (Fabijoniškių baseino projekto vadovė – Ana Gurevičienė (UAB „Projektų rengimo centras“), statinio architektas – Jokūbas Fišeris (UAB „Tiksli forma“).

Daugiau automobilių stovėjimo aikštelių

 

Fabijoniškių gyventojams šiais metais įrengtos net trys naujos korinės automobilių stovėjimo aikštelės: prie S. Stanevičiaus g. 64,  bei Fabijoniškių g. 69 ir 35 namų (aikštelių bendras plotas – apie 9000 kv. m.) Fabijoniškių seniūnija buvo pirmoji Vilniuje, kurioje buvo įrengtos tokio tipo automobilių stovėjimo aikštelės.

Gerinama gyvenamoji aplinka

Šiais metais pasitarus su Fabijoniškių bendruomene, buvo suprojektuota poilsio zona (Alėja) tarp S. Stanevičiaus ir Fabijoniškių gatvių. Vykdant šį projektą, įrengta 1200 kv.m naujų šaligatvių ir pėsčiųjų takų su  moderniausiu LED apšvietimu bei suoliukais norintiems atsikvėpti. Šis projektas dar tęsiamas ir bus užbaigtas kitais metais.  Per 2017 metus čia bus įrengtas skveras su naujais takais ir apšvietimu.

 

Ties PC „Senukai“ ir „TOPO centras“ suremontuota Ukmergės gatvė, kuri yra viena pagrindinių miesto arterijų. Jau antrus metus Fabijoniškėse kompleksiškai tvarkomi pravažiuojamieji kiemai visose Fabijoniškių seniūnijos gatvėse. Nuo 2016 metų vasario mėnesio Fabijoniškėse atnaujinti apie 47 pravažiuojamieji kiemai.

Visiškai naujai išasfaltuota krepšinio aikštelė prie  S. Neries g. 29 namo, kuria gali naudotis aplinkinių Fabijoniškių namų gyventojai. Prie Fabijoniškių g. 21 namo artimiausiu metu bus įrengtas naujas šaligatvis.

Neliko užmiršti ir pasivaikščiojimų mėgėjai, kurie dabar turi įrengtą pažintinį 6,3 km ilgio pėsčiųjų taką. Vilnius išsiskiria savo žalumos gausa, tad šiais metais S. Stanevičiaus ir Fabijoniškių gatvėse naudojant naują technologiją buvo pasodinta 18 medžių.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button