Aktualijos

M. Navickienė: nelegalius migrantus į Naujininkus pradėsime perkėlinėti jau kitą savaitę

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė džiaugėsi, kad dalis pažeidžiamoms grupėms priklausančių migrantų antradienį bus perkelti iš laikinojo apgyvendinimo vietų į modulinių namelių stovyklavietę, įrengtą Rukloje. Tuo metu į Vilniuje, Naujininkų rajone, esančius laikino apgyvendinimo namus nelegalius migrantus tikimasi perkelti jau kitą savaitę.

„Patalpos yra pakankamai geros. Jos yra paruoštos. Reikia tik nedidelių adaptacinių dalykų. Į Naujininkus ketintumėme žmones pradėti kelti jau kitą savaitę. Tikiuosi, kad tas procesas vyks kaip įmanoma sparčiau“, – antradienį LRT radijui sakė M. Navickienė, kartu patikslindama, kad į Naujininkus tikimasi iš viso perkelti 400–500 nelegalių migrantų.

Tuo metu į Ruklą planuojama papildomai perkelti 400 asmenų. Pirmieji 40 bus perkelti jau antradienį. O visus pažeidžiamoms grupėms priklausančius migrantus į panašias apgyvendinimo vietas tikimasi perkelti per artimiausias savaites.

 

„40 žmonių bus atkeliami pirmuoju kėlimu. Tai bus pažeidžiamiausios grupės, šeimos su vaikais, pagyvenę žmonės, neįgalieji“, – aiškino ministrė.

M. Navickienė pabrėžė, kad laikino apgyvendinimo vietose, palapinėse nelegalūs migrantai, ateinant rudeniui, gyventi neturėtų.

„Mes tikrai turime suprasti, kad tokiu ir oru, ir sąlygomis, kai didelė dalis pažeidžiamų grupių vis dar gyvena užkardose palapinėse, pastatytose ne ant kokio pagrindo, bet ant žolės, yra tikrai šlapia ir šalta. Tai tokiomis sąlygomis tie žmonės, kad ir kaip jie jau papuolė į Lietuvos teritoriją, bet visgi gyventi neturėtų“, – įsitikinusi ji.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės teigimu, migrantų perkėlimas į modulinius namelius leidžia užtikrinti šių asmenų bazinius poreikius.

„Rukloje įrengti nameliai. Jie tikrai yra kuklūs, bet visgi tai yra stogas virš galvos, tai yra sausa, šilta ir tam tikri baziniai dalykai žmonėms bus užtikrinti. Rukloje taip pat veiks nuolatinis medicinos punktas, kur bus galima gauti sveikatos paslaugas“, – sakė ji.

Pasak ministrės, įrenginėti papildomus modulinius namelius Rukloje buvo nuspręsta, kadangi šioje vietoje jau buvo tinkama infrastruktūra modulinių namelių plėtrai.

 

„Ten jau yra pabėgėlių integravimo centras, yra pastatai, yra patirtis, kaip dirbti su migrantais, ir šita paslauga buvo teikiama būtent prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Ten taip pat buvo gana didelė mašinų stovėjimo aikštelė, kuri buvo asfaltuota, nebuvo ant plyno lauko statybos. Tai nusprendėme, kad šita vieta galėtų būti gana greitai išvystoma, infrastruktūra prijungiama prie jau turimos. Tai buvo tikrai labai patogi lokacija pradėti šitos stovyklavietės plėtrą“, – aiškino M. Navickienė.

ELTA primena, kad rugsėjo pradžioje Vidaus reikalų ministerija paskelbė, jog pažeidžiamų grupių apgyvendinimu rūpinsis Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o už visų kitų asmenų apgyvendinimą bus atsakingas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pavaldume esantis Užsieniečių registracijos centras.

Kaip aiškino ministrė Agnė Bilotaitė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šeimas su mažamečiais vaikais, neįgaliuosius ir nėščiąsias turėtų apgyvendinti dviejose vietose – Rukloje esančiame pabėgėlių priėmimo centre bei Vilniaus Naujininkų rajone esančiuose laikino apgyvendinimo namuose, kuriuose turėtų iš viso tilpti iki 900 asmenų.

 

Užsieniečių registracijos centras rūpinsis mažiau pažeidžiamomis grupėmis. Medininkuose iš viso planuojama įkurdinti 800 migrantų. Taip pat Centras rūpinsis migrantų apgyvendinimu Pabradės užsieniečių registracijos centre.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Stotinis
Stotinis
10 dienas (-ų)

Su tokia Naujininkų koversija valdžia susipras, į kokį rajoną perkelia ir tikiuosi, kad jis pateisins savo vardą.

Andrius
Andrius
10 dienas (-ų)

Gaila tų svetimšalių, BET prašytume rūpinti savais, o ne velnias žino kuom (kiek žinoma, juk jie didele dauguma yra be dokumentų!).
O dar kai perkelia ten kur aš ir mano šeimyna gyvena, tai pradedu jausti didžiulį nusivylimą šia valdžia ir jaučiuosi, kad esu tokiame pat lygyje kaip ir tie visi nelagalai, kurie gyvens šalia manęs.
Ačiū ponai politikai, mes to niekada nepamiršime!

Tomas
Tomas
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Andrius

Tik nereikia cia susireikminti. Jei gyveni Naujininkuose, tai visa gyvenima turejai nesaugei jaustis, ten tokiu fruktu pilni kiemai….

Aj, beto pamirsai parasyti koncervatoriams: kazkada jus sedesit Lukiskese, dievas jus nubaus. Orlauskas ir Grinevicius isgelbes Lietuva 😀 😀

Buduliui
Buduliui
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Andrius

Budulis issigando bedokumentiniu pabegeliu? Naujininkuose? Pasaulio pabaiga, jau cia rimta

Raimonda
Raimonda
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Buduliui

Tavo pačio žemas lygis, jei manai, kad Naujininkuose tik buduliai gyvena, deja mūsų NT savininkai tiek nori pralobti, kad dauguma priversti nuomotis tokiame rajone!Manau saugiau gyvent tarp vietinių nusikaltėlių, nei kad džihadistai vaikščiotų gatvėm!

Vytautas
Vytautas
10 dienas (-ų)

Saviems varguoliams padėkite pradžiai. Kiek benamių gatvėse gyvena. O šitiems kasdien vežamas geras maistas, kurio jie neretai atsisako…
O kas gali garantuoti, kad visi tie asmenys yra taikūs?…

vilnietis
vilnietis
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vytautas

Benamia yra valkatos, kurie yra prasigere ir tingi dirbti. Pilna darbo yra, tegul tik eina

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button