Aktualijos

LSDP kreipėsi į VTEK: R. Šimašiaus žmonos įmonės laimėtus konkursus vadina „pramuštu dugnu“

Seimo opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) prieš kelis mėnesius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) su prašymu ištirti, ar sostinės savivaldybės pareigūnai nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo, nepažeidė teisės aktų. Dabar LSDP dėmesį patraukė ir tai, kad naujosios Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus žmonos, architektės Gilmos Teodoros Gylytės įmonės yra laimėjusios ne vieną pelningą savivaldybės konkursą. Socialdemokratai ketina išplėsti jau anksčiau jų inicijuotą tyrimą dėl galimo nepotizmo ir korupcijos Vilniaus savivaldybėje, kuri, jų vertinimu, „genda nuo galvos“.

„Dėl giminystės ir draugystės poveikio sostinės savivaldybės sandoriams socialdemokratai jau prieš kelis mėnesius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK). „Dabar iškilo ir „meilės“ faktoriaus klausimas“, – pranešime spaudai teigia LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Socialdemokratui susirūpinimą kelia ir kai kurių sostinės NT vystytojų pareiškimai.

 

„Ne mažesnį susirūpinimą už būsimos sutuoktinės įmonei išmokėtus vilniečių pinigus kelia ir Vilniaus architektų teiginiai apie tai, kad nekilnojamojo turto vystytojai, kurie bendradarbiauja su naujosios R. Šimašiaus žmonos įmone, savo projektus savivaldybėje suderina gerokai lengviau nei kiti. Jeigu tokie teiginiai pasitvirtintų, galėtume kalbėti apie gan akivaizdžią korupcinę schemą, kurioje už palankius sprendimus yra atsiskaitoma su tarpininkų pagalba“, – sako P. Pinelis, kartu pabrėždamas, kad savivaldybė taip esą „pramušė dugną“.

„Po žurnalistų atliktų tyrimų aiškėja, kodėl meras taip atlaidžiai žiūrėjo į tai, kad Vilniaus savivaldybės užsakymus laimi jos tarnautojų ar jų giminaičių įmonės. Paaiškėję nauji faktai apie mero žmonos įmonės sėkmę, jos „auksines“ idėjas, už kurias savivaldybė sumokėjo šimtus tūkstančių, rodo: pramuštas dugnas. Jau net nebeišeina klausti, kas toliau“, – sako P. Pinelis.

Seimo Audito komiteto pirmininko pavaduotojos socialdemokratės Rasos Budbergytės dėmesį patraukė dabartinės mero R. Šimašiaus žmonos įmonei sumokėta 768.350,00 eurų suma už „mokslo paskirties pastato (gimnazijos) architektūrinės idėjos projektinį pasiūlymą“.

 

„Neaišku, už ką tie pinigai sumokėti. Jeigu, kaip skelbiama, už „architektūrinės idėjos projektinį pasiūlymą“, t. y. už idėją, tai verta griebtis už galvos. Kažkoks kosmosas. Net ir už realius gimnazijos projektavimo darbus tokia kaina būtų netikėta, o čia – „idėjos pasiūlymas“, – stebisi parlamentarė.

„Prieš kurį laiką viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie tai, kad sostinės savivaldybės skelbiamus konkursus laimi Vilniaus savivaldybės tarnautojų, jų sutuoktinių ir giminaičių įmonės, o pastarieji netgi neteikia viešų ir privačių interesų deklaracijų, nors tai daryti privalo, Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas kreipėsi į VTEK prašydamas ištirti, ar Vilniaus savivaldybės pareigūnai nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo, ar nepažeidė teisės aktų. Socialdemokratai dabar dar nuodugniau aiškinsis visas aplinkybes, leidžiančias įtarti galimą viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą, šįkart jau ir paties mero bei jo žmonos“, – rašoma LSDP pranešime.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rtr
Rtr
1 mėnesį

Ir ko aš nesistebiu.

Vytautas
Vytautas
1 mėnesį

Ką klapčiukai? Jau gavot signalą loti?
Nesitikėjot, kad iškils? Saiko praradimas – visada blogai 🤣🤣🤣

Simas
Simas
1 mėnesį

LSDP …????:) rimtai ?? 25 metus valdę ir vogę iš LT gelezinkelių ir 10 kitų imoniu :))Parūpo laimėti architektūriniai darbai po 10 k ?? Turėtu realiai dar 10 m atgailauti už nuodemes…

menesis
menesis
1 mėnesį

Kaip suprantu, R. Šimašius su Gilma susipažino, nes ji buvo gera architektė, laiminti konkursus. Galų gale paliko žmoną ir vedė ją. Prieš savaitę! O socdemai rėkia nepotizmas! Nebuvo jokių akivaizdžių ryšių, kai tie konkursai buvo laimėti. Be to, meras neturi įtakos konkursų komisijoms.

Džiaugsmas
Džiaugsmas
1 mėnesį
Atsakinėti į  menesis

“kaip suprantu” nėra argumentas. imti ir suprasti, kaip norisi, gali kiekvienas. faktas yra toks, kad meras su architekte susipažino ne tada, kuomet tuokėsi, t.y. gerokai anksčiau nei savaitė ar mėnuo, ar… etc etc. net ir laiminčiai konkursus architektei padėti toliau laimėti dar daugiau konkursų dėl simpatijos, romano užuomazgų ir galiausiai užsimezgusių santykių – yra būtent tai, kas tai ir yra – nepotizmas. norisi džiaugsmo ir naujos šeimyninės laimės – pasitrauk iš mero pareigų ir atsikratyk interesų konfliktų šešėlio. “meras neturi įtakos…” – žinot, taip galima ir romantinės komedijos scenarijų pradėti rašyti – vadintųsi “Brangioji, tu ir VĖL laimėjai konkursą?!” (su… Skaityti daugiau

Ddf
Ddf
1 mėnesį

senai Simasiui reikejo is Mero pasalinti

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button